Polacy zwycięzcami bada Developer Challenge

Firma Samsung ogłosiła zwycięzców konkursu dla twórców aplikacji mobilnych - bada Developer Challenge. Najwyższe noty i główną nagrodę zdobyła drużyna Mooncoder z Polski.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas trwającego w Seulu bada Developer Day. W globalnej edycji konkursu wzięło udział 2077 drużyn z 54 krajów. Spośród nich wybrano 34 zwycięskie aplikacje. Najlepsi podzielili się pulą nagród o wartości 2,7 mln dolarów oraz otrzymają wsparcie marketingowe w serwisie Samsung Apps. Najwyższe noty i główną nagrodę w wysokości 300 tys. dolarów zdobyła drużyna Mooncoder z Polski.

Zwycięska aplikacja, "Little Sailor" to trójwymiarowa gra, będąca realistyczną symulacją wyścigów jachtowych, wykorzystująca zaawansowane opcje sterowania i barwną grafikę. Aplikacja Little Sailor zyskała najwyższy wynik w kategoriach kreatywność, potencjał komercyjny, funkcjonalność i łatwość obsługi.

Reklama

- Jesteśmy bardzo dumni, że tak wielu programistów zainteresowało się i wzięło udział w bada Developer Challenge - powiedział JK Shin, Prezes Oddziału Komunikacji Mobilnej Samsung Electronics. Liczba użytkowników nowej platformy bada stale rośnie, a już wkrótce w sprzedaży pojawią się kolejne modele smartfonów działających w oparciu o nasze nowe rozwiązanie.

- Zawsze wspieraliśmy i wierzyliśmy w potencjał, umiejętności i talent polskich twórców aplikacji mobilnych. Serdecznie gratulujemy i z uwagą będziemy obserwować dalsze sukcesy zwycięskiego teamu - powiedział Wojciech Wasilewski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Telecom, Samsung Electronics Polska.

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi ze zwycięstwa w globalnej edycji bada Developer Challenge - powiedzieli Maciej Komosiński i Szymon Ulatowski z zespołu Mooncoder, który stworzył grę Little Sailor.

Ośmiu kolejnych zwycięzców (badaSports, Doogie, Bang, WAMO_Camera, TouchRetouch, Bling-Bling Reader i Parking) otrzymało po 100 tys. dolarów. Wśród wyróżnionych znalazły się również cztery aplikacje stworzone przez Polaków: FinalStrike3D Grzegorza Adamczyka, Amtalee Mariusza Radziszewskiego, Crazy Voice Łukasza Grabca oraz DeathLand_3D Roberta Lulka.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: deweloper | Samsung | Samsung Bada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy