Poprawki w prawie telekomunikacyjnym

Przepisy zmieniające procedury przetargowe na wolne częstotliwości i kwestie dot. rezerwacji częstotliwości zawiera poselski projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, który ma wejść w życie od lutego przyszłego roku.

Zgodnie z projektem przetarg na wolne częstotliwości będzie się składał z kilku części. Najpierw zainteresowani złożą wnioski do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych częstotliwości, UKE przeprowadzi przetarg lub konkurs.

Unieważnienie przetargu lub konkursu, zgodnie z projektem, może nastąpić na podstawie decyzji prezesa UKE w sytuacji naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu.

Według prezes UKE, Anny Streżyńskiej nowelizacja ma zapobiec powszechnemu na polskim rynku "pieniactwu sądowemu" - odwoływaniu się od wszystkich rozstrzygnięć przetargowych do sądów, co sprawiło, że "większość z 300 przetargów ogłoszonych przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty i Urząd Komunikacji Elektronicznej została już oprotestowana".

Reklama
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: UKE | przetarg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy