Pora na wbudowane karty SIM

Przedstawiciele stowarzyszenia telekomunikacyjnego GSM Association poinformowali o początku współpracy operatorów, mającej na celu wprowadzenie stałych kart SIM, które można zdalnie aktywować i dezaktywować. Teoretycznie cele są bardzo szczytne. Jest jednak pewien haczyk.

GSMA twierdzi, że stałe karty SIM montowane na przykład w odtwarzaczach MP3 pozwolą na znaczny rozwój rynku. Z drugiej strony jednak, możliwe, że chodzi tylko o to, by operatorzy mieli jeszcze większą kontrolę nad urządzeniami i osobami, które chcą pozbywać się blokad SIM.

- Konwencjonalna karta SIM była ogromną innowacją dla branży. Pozwalała na łatwe przenoszenie kontaktów i szybki dostęp do usług wielu operatorów. Branża cały czas się rozwija - chcemy, by w karty SIM wyposażano nie tylko telefony komórkowe. To da nam jeszcze większą mobilność. Nowe karty zapewnią większą ochronę klientów i umożliwią rozwój technologii takich jak na przykład NFC (Near Field Communication - bezprzewodowa wymiana danych - przy. red.) - mówił dziś Rob Conway, prezes GSMA.

Wśród operatorów, którzy podjęli współpracę w temacie znalazły się firmy takie jak AT&T, China Mobile, Deutsche Telekom, France Telecom (właściciel Orange), NTT DOCOMO, SK Telecom, Telecom Italia, Telefonica, Vodafone i Verizon Wireless.

Reklama

Według wstępnych ustaleń, pierwsze urządzenia z wbudowanymi kartami powinny pojawić się na rynku już w 2012 roku.

Paweł Żmuda

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: karty SIM | karty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy