Potężny tablet HTC z Tegrą 3 już w lutym

Jeśli z jakichś powodów nie interesujecie się Asusem Eee Pad Transformer Prime, już niebawem będziecie mieli do wyboru znacznie więcej szybkich i wydajnych tabletów. Firma HTC szykuje potężny broń do walki z konkurencją.

Serwis DigiTimes donosi, że na targach MWC 2012 w lutym tajwański koncern HTC zaprezentuje trzy urządzenia: dwa smartfony (z czego jeden ma pracować dzięki czterordzeniowemu procesorowi Tegra 3) oraz bardziej interesujący tablet - również napędzany przez najnowszą platformę Nvidii.

Na temat samego tabletu nie wiadomo praktycznie nic poza wspomnianym procesorem i systemem operacyjnym, bowiem ma działać pod kontrolą Androida - spodziewamy się Ice Cream Sandwich. Ale skoro już jesteśmy przy jednostce centralnej - zauważyliście pewną prawidłowość w przypadku tabletów HTC? Do tej pory - zarówno w modelu Flyer, jak i Jetstream - pracowały w oparciu o procesory firmy Qualcomm. Nadchodzący sprzęt, mający mieć premierę w lutym, będzie więc pierwszym tabletem HTC z Tegrą - i od razu ze spektakularną "trójką"!

Reklama

W każdej plotce jest zawsze odrobina prawdy. A skoro to już kolejny raz, kiedy mamy do czynienia z wieściami dotyczącymi tabletu HTC z czterema rdzeniami, na pewno coś jest na rzeczy. Teraz tylko musimy poczekać na kolejne przecieki, a jeśli te się nie pojawią - to na MWC 2012 w Barcelonie.

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | HTC | Tegra | NVIDIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy