Problem z przenoszeniem numerów

Decydując się na zmianę Telekomunikacji Polskiej na innego operatora nie powinniśmy napotkać na problemy z przeniesieniem dotychczasowego numeru. Problem pojawia się, gdy chcemy przenieść numer TP do trzeciego operatora.

"Dziennik Bałtycki" opisał sytuację jednej z czytelniczek, która prawie rok temu zdecydowała się przenieść swój dotychczasowy numer z Telekomunikacji Polskiej do Tele2 . Udało się. Problem pojawił się, gdy czytelniczka chciała przenieść numer do trzeciego operatora - z Tele2 do UPC .

Rzecznik sieci Tele2 w rozmowie z dziennikarzami przyznaje, że istnieje problem z przenosinami numerów Telekomunikacji Polskiej z Tele2 do innych operatorów. Decyzja UKE nakazuje, że numer po skończeniu użytkowania w Tele2 musi wrócić do Telekomunikacji Polskiej. Sprawę utrudnia także Telekomunikacja Polska, która - według rzecznika Tele2 - od wielu miesięcy odmawia realizacji wniosków o przeniesienie numerów abonentów Tele2 do innych sieci.

Reklama

W Telekomunikacji Polskiej dziennikarze "Dziennika Bałtyckiego" usłyszeli, że obecnie trwają ustalenia pomiędzy operatorami dotyczące sposobu przenoszenia numerów telefonów, bez pośrednictwa Telekomunikacji Polskiej. Ustalenia te musi zaakceptować także UKE.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | tele2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy