Republika Środkowej Afryki zakazuje... wysyłania SMS-ów

Podczas gdy użytkownicy smartfonów pomału rezygnują z SMS-ów na rzecz komunikatorów mobilnych, w niektórych częściach świata krótkie wiadomości tekstowe wciąż odgrywają ogromną rolę. Z tego też powodu Republika Środkowej Afryki zdecydowała się zakazać ich wysyłania.

O zakazie zdecydował premier Republiki Środkowej Afryki - Andre Nzapayeke. Usługa została wstrzymana ze względu na nasilone ataki na terenie stolicy tego kraju - Bangui. Według władz, atakujący koordynują swoje działania właśnie poprzez SMS. 

Mieszkańcy tego kraju nie mogą korzystać z SMS-ów od 2 czerwca. Początkowo zakaz miał trwać zaledwie kilka dni, jednak wszystko wskazuje na to, że ze względów bezpieczeństwa zostanie wydłużony. Użytkownik, który chce wysłać wiadomość jest informowany o braku dostępu do usługi.
 
Walki na terenie Republiki Środkowej Afryki trwają już od ponad roku. Konflikt został wywołany na tle religijnym - ścierają się w nim wyznawcy chrześcijaństwa oraz islamu. Zakaz wysyłania SMS-ów ma przywrócić częściową stabilizację.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: sms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy