Sąd po stronie TP

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) uznał za zasadne dwie skargi Telekomunikacji Polskiej (TP) na Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Zdaniem operatora, UKE ociągał się z analizą rynków dzierżawy łączy telekomunikacyjnych.

W opinii TP Urząd ociągał się z zakończeniem analiz nt. tego, czy na krajowych rynkach świadczenia usługi dzierżawy odcinków zakończeń łączy oraz nie będących zakończeniami łączy występuje skuteczna konkurencja.

Jak poinformował UKE, dzierżawa łączy telekomunikacyjnych od TP przez operatorów stanowi zaplecze dla realizacji innych usług telekomunikacyjnych, jak LLU i BSA, a w dalszej kolejności usług detalicznych dla klientów.

BSA (ang. Bitstream Access) to hurtowa usługa dostępu do szerokopasmowego internetu na liniach TP. LLU (ang. Local Loop Unbundling) to usługa dostępu do lokalnej pętli abonenckiej TP, na której inni operatorzy świadczą usługi, np. telefoniczne.

Reklama

11.08.2008 przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie odbyły się dwie rozprawy dotyczące skarg TP. Sąd uznał skargi operatora za zasadne i nakazał UKE szybkie zakończenie analiz dwóch rynków.

W uzasadnieniu WSA wskazał m.in., że UKE nie może uzasadniać braku rozstrzygnięcia skomplikowanym charakterem sprawy. Wyroki nie są prawomocne.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | skargi | sady | UKE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy