Samsung Galaxy Note II niebawem w sprzedaży w Europie. Być może także w Polsce

Galaxy Note II już w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży w Niemczech i we Włoszech. Tydzień później powinien zadebiutować na innych europejskich rynkach, także w Polsce.

Jak podaje Sammobile, 27 września Samsung rozpocznie sprzedaż Galaxy Note II w Niemczech. 28 września urządzenie pojawi się we włoskich sklepach. Premiera w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii została zaplanowana na 1 lub 2 października. Do połowy października smartfon ma być dostępny w większości europejskich państw. Mam nadzieję, że w tej grupie będzie także Polska.

GSMArena w sierpniu pisało, że w Niemczech Note II będzie kosztować 640 euro. SamMobile podaje, że przewidywana cena w Europie to 699 euro. O tym, która informacja jest bliżej prawdy dowiemy się w przyszłym tygodniu. Samsung zamierza sprzedać 20 mln egzemplarzy Note II. Na rynek trafiło do tej pory 10 mln sztuk pierwszej generacji tego modelu, więc plan producenta jest ambitny.

Galaxy Note był smartfonem eksperymentalnym. Na polskiej prezentacji urządzenia przedstawiciele Samsunga podkreślali, że model powstał w oparciu o badania rynku, które przeprowadzono w Korei. Nie był więc skazany na globalny sukces. Wystarczy zresztą przypomnieć sobie komentarze w mediach, jakie pojawiały się po jego prezentacji - większość z nich można podsumować zdaniem: "Note jest fajny, ale za duży".

Reklama

Wcześniej z bardzo dużym ekranem w smartfonie eksperymentował Dell. Zakończyło się to niepowodzeniem. W międzyczasie rynek dojrzał do dużych wyświetlaczy a wyniki sprzedaży Galaxy Note są tego najlepszym potwierdzeniem. Galaxy Note II to nie eksperyment. Jest on bezsprzecznie dojrzałym i świetnie wyposażonym produktem, który niewątpliwie spotka się z niemałym zainteresowaniem użytkowników. Czy przełoży się ono na 20 milionów sprzedanych egzemplarzy? Wątpię.

Użytkownicy Note'a pierwszej generacji pewnie nie ruszą tłumnie po nowy model. Większość z nich i tak jest zapewne związana umową z operatorem jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy. Inni mogą wybierać między wieloma modelami z ekranami większymi niż 4,5-cala, których brakowało w 2011 roku. Można na nich wygodnie korzystać z sieciowych i multimedialnych funkcji telefonu i nie trzeba dobierać garderoby tak, by móc zabrać ze sobą tabletofon.

Jan Blinstrub

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama