Reklama

Solorz zainteresowany Plusem

Najpóźniej w przyszłym roku może dojść do sprzedaży 3/4 udziałów w spółce Polkomtel, operatora komórkowej sieci Plus. Inwestycją zainteresowany jest szef Polsatu, który twierdzi, że biznes telekomunikacyjny jest ważny.

Zygmunt Solorz-Żak od wielu miesięcy inwestuje w branżę telekomunikacyjną . Dzięki temu abonenci Cyfrowego Polsatu mogą korzystać m.in. z szybkiego internetu bezprzewodowego. Na polskim rynku jest szansa do inwestycji w telekomunikacyjną spółkę Polkomtel, operatora komórkowej sieci Plus.

- Nigdy nie mówię nigdy - mówi portalowi Forsal.pl Zygmunt Solorz-Żak pytany o ewentualne wejście do Plusa. Przyznaje, że inwestycja w Polkomtel miałaby sens, bo pomoże znacząco zmniejszyć koszty inwestycji w telekomunikację . Jednak Solorza nie interesuje status udziałowca mniejszościowego.

Reklama

Inwestycja w telekomunikację ma na celu umacnianie pozycji rynkowej Cyfrowego Polsatu na trudnym rynku. Właściciel Polsatu inwestuje w spółki telekomunikacyjne i nie zamierza z telekomunikacyjnego biznesu rezygnować.

- Inwestujemy, gdyż uważamy, że ma to strategicznie sens dla całej grupy z Cyfrowym Polsatem na czele. (...). Mogąc oferować internet długookresowo umacniamy na rynku pozycję Cyfrowego Polsatu. Ale także tworzymy w ten sposób kanał dystrybucji wszystkich treści, które obecnie oferuje szeroko rozumiana grupa Polsat - dodaje Solorz-Żak.

Przypomnijmy, że o wyjściu z Polkomtela polskich akcjonariuszy z udziałem skarbu państwa mówi się od dawna. Wiadomo już, że swoje udziały chcą sprzedać jednocześnie wszyscy polscy akcjonariusze. Łącznie 75,5 proc. Do sprzedaży ma dojść jeszcze w tym roku lub na początku 2011 roku. Nie wiadomo jednak czy wszystkie akcje trafią do jednego inwestora. Być może dojdzie do sytuacji, że inwestorowi telekomunikacyjnemu sprzedanych zostanie 51 proc. udziałów, a reszta trafi na giełdę.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: zainteresowanie | Polkomtel SA | plus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy