Reklama

Steve Wozniak: "Działania Apple są aroganckie"

Współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak wyraził swoje uczucia odnośnie podejścia Apple do iPhone'a 5. Słynny "Woz" nazwał je "aroganckim".

W rozmowie z południowoafrykańskim serwisem technologicznym, TechCentral, Woz powiedział: "Chciałbym, żeby Apple nie było tak aroganckie - żeby nie czuło się że 'my zawsze mamy rację'. Wolałbym, żeby firma Apple przygotowała więcej wersji smartfonu - w tym małe i duże wersje iPhone'a".

Krytyka ze strony Wozniaka nie powinna nikogo dziwić. Współzałożyciel Apple nie powstrzymywał się od chłodnych słów na temat Apple w przeszłości, a nawet otwarcie przyznał się posiadania urządzeń z systemem Android. O nowym iPhone Wozniak powiedział także, iż strategia powiększenia ekranu iPhone to typowy manewr obronny, w imię zasady naśladownictwa: "bo wszyscy mają większe ekrany".

Reklama

Steve Wozniak założył Apple Computer w 1976 roku ze Stevem Jobsem po odejściu z Hewlett Packard. Jest autorem projektów komputerów Apple I oraz Apple II - modeli, które znacząco przyczyniły się do mikrokomputerowej rewolucji. Choć Wozniak nie pracuje już dla Apple, nadal jest akcjonariuszem spółki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy