Tablet Nokii z Windows 8 jeszcze w tym roku?

Pierwsze plotki o możliwości przygotowywania przez Nokię własnego tabletu pojawiły się w internecie niedługo po premierze pierwszej generacji iPada. W tamtym okresie Nokia borykała się jednak z wewnętrznymi problemami i urządzenie nie ujrzało w końcu światła dziennego. Po rozpoczęciu współpracy z Microsoftem możemy spodziewać się jednak, że firma zechce wypuścić na rynek tablet z najnowszym Windowsem.

Windows 8 to system, który w swoich założeniach ma działać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i tabletach. Ma to zostać osiągnięte poprzez połączenie interfejsu Metro z tradycyjnym pulpitem systemu Windows. I to właśnie ten produkt miałby zagościć na tablecie fińskiego producenta.

Do tej pory plotki dotyczyły tabletu działającego pod kontrolą Windows 7 oraz systemu MeeGo. Najnowsze przecieki informują, że ma on się pojawić jeszcze w tym roku. Możliwe, że zostałby on zaprezentowany wraz z premierą nowych okienek i wsparłby on sprzedaż Windowsa 8 na desktopach.

Reklama

Tablet Nokii z nowym Windowsem jest tym bardziej możliwy, że firma jest obecnie strategicznym partnerem mobilnym Microsoftu.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Nokia | windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy