Telefon może doprowadzić do wypadku

W Tokio pojawiły się ostrzeżenia dla osób, które zamiast patrzeć przed siebie i uważać, ciągle spoglądają na ekran swoich telefonów. Powód? Coraz więcej wypadków, które mają miejsce właśnie ze względu na nieuważne korzystanie z urządzeń mobilnych.

W 2013 roku aż 36 osób  w Tokio miało wypadek spowodowany przez nieuważne korzystanie z urządzeń mobilnych - ta liczba rośnie z roku na rok, podaje serwis RocketNews24. W 80 proc. incydentów, wszystko kończy się na lekkich urazach, ale - niestety - są i wypadki śmiertelne. W maju zeszłego roku zginął 10-latek, który grał na telefonie, jednocześnie spacerując na krawędzi trakcji metra. Chłopak zapatrzył się w ekran i spadł na szyny. W  październiku tego samego roku, 47-letni mężczyzna wpadł pod pociąg, ponieważ był tak bardzo pochłonięty tym, co widział na ekranie smartfonu. 

Reklama

Plakaty, informacje oraz wielkie billboardy mają przypominać tokijczykom o tym, aby uważali i na chwilę odłożyli swoje smartfony. Oby tylko oderwali wzrok od telefonów i zobaczyli tę pożyteczną kampanię.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy