Toaleta otwierana wiadomością SMS

Mieszkasz w Finlandii i nie masz telefonu komórkowego? W takim wypadku musisz wiedzieć, że w razie "potrzeby" możesz napotkać niemały problem.

Zarząd dróg w tym kraju wprowadził w przydrożnych toaletach system, który sprawia, że drzwi do ubikacji otwierają się dopiero po wysłaniu wiadomości SMS pod odpowiedni numer.

SMS Lock System, bo tak nazywa się ów system, funkcjonuje już na autostradzie nr 1 w Paimio i Salo, w pobliżu Turku. Na drzwiach publicznych WC i pryszniców umieszczono specjalny numer telefonu, pod który należy wysłać SMS-a z hasłem "OPEN" (ang. "otwórz"). Wówczas SMS trafia do specjalnego urządzenia, które zawiaduje systemem, a następnie zamek w drzwiach otwiera się. Za wysłanie SMS-a pobierana jest standardowa opłata, zależna od operatora sieci GSM.

Reklama

Fiński urząd zajmujący się zarządem dróg wprowadził tak drastyczne rozwiązanie, ponieważ coraz częściej pojawiają się akty wandalizmu w publicznych toaletach. Urzędnicy są zdania, że osoba, która przekaże władzom nr swojego telefonu (za sprawą wysłania SMS-a), nie będzie później skłonna do zniszczenia ubikacji.

CafePC.pl
Dowiedz się więcej na temat: toaleta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy