Trzy nowe smartfony od Motoroli

Motorola zaprezentowała trzy modele smartfonów z Androidem 4.0 na pokładzie. Poznajcie Droida RAZR HD, Droida RAZR MAXX HD i Droida RAZR M.

Na samym początku warto chyba pochylić się nad designem całej trójki, będącej być może ostatnią nadzieją Motoroli na nawiązanie walki z czołowymi produktami Apple, Samsunga, HTC i w nieco mniejszym stopniu - Nokii. Całej naraz, bo łączą je w moim przekonaniu dwie bardzo charakterystyczne cechy. Nie ma co owijać w bawełnę - przednie panele każdego z nowych Droidów są po prostu bardzo... pospolite.

Dość ładne, ale... umówmy się, jeśli zamazalibyśmy na chwilę logo Motoroli - chyba nikt nie byłby w stanie bez problemu rozpoznać ich producenta. A to, niestety, spory problem (Galaxy S III, HTC One X czy choćby Lumie są dużo bardziej charakterystyczne).

Poza tym - ciężko się do czegoś przyczepić. Sprawdzony wzór, jak można się było tego spodziewać, prezentuje się przynajmniej przyzwoicie i nie daje nam zbyt wielu powodów do przesadnych narzekań. Ot, po prostu kawał solidnego, poprawnego do bólu smartfona. Niestety, to co pospolite z przodu, z tyłu zamienia się w prawdziwy koszmar (jest to oczywiście subiektywna opinia autora), przywodzący na myśl dziwaczne wzorki rodem z tanich, tureckich swetrów Krzysztofa Kononowicza (zresztą już nie pierwszy raz). Biznes z przodu, impreza z tyłu? Znowu?

Reklama

No, dobra, ale wygląd to przecież nie wszystko. Co pod maską? Nowe Droidy nie odbiegają jakością wyposażenia od większości czołowych słuchawek ze stajni największych producentów. Poniżej pełna specyfikacja całej trójki.

Motorola Droid RAZR HD (oraz Motorola Droid RAZR MAXX HD, która jest tylko odrobinę grubsza i posiada większą, 3300 mAh baterię)

Ekran: 4,7 cala (Super AMOLED HD, 1280×720 pikseli)

Kamera: 8 MPx

Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 (dwa rdzenie, 1,5 GHz)

RAM: 1 GB

Pamięć: 32 GB

OS: Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich (z obietnicą rychłej aktualizacji do Androida 4.1 Jelly Bean)

Wymiary: 67.9mm x 131.9mm x 8.4mm

Waga: 146 g

Bateria: 2530 mAh

Motorola Droid RAZR M

Ekran: 4,3 cala (Super AMOLED, 960×540 pikseli)

Kamera: 8 MPx

Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 (dwa rdzenie, 1,5 GHz)

RAM: 1 GB

Pamięć: 8 GB

OS: Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich (z obietnicą rychłej aktualizacji do Androida 4.1 Jelly Bean)

Wymiary: 60.9 x 122.5 x 8.3mm

Waga: 126 g

Bateria: 2000 mAh

Wszystkie trzy zadebiutują na rynku już wkrótce. Najszybciej Motorola Droid RAZR M, która jest już dostępna w amerykańskiej przedsprzedaży.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Motorola | Smartfon | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy