Tysiące chętnych do pracy w fabrykach Foxconn

Pomimo doniesień o złych warunkach pracy, wybuchach i samobójstwach, chiński podwykonawca Apple pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Państwie Środka.

Gdy Foxconn ogłosił zapotrzebowanie na nowych pracowników, 30 stycznia przed agencją pośrednictwa pracy ustawiła się kolejka o długości 200 metrów. Wśród chętnych do składania nowych iPhone'ów i iPadów przeważają młodzi mężczyźni. Większość z nich ma doświadczenie w pracy, ale nie brak też absolwentów.

Pensje w fabryce Foxconnu w Zhengzhou zaczynają się od 1650 juanów (850 złotych), ale już po pierwszej ocenie okresowej robotnicy mogą liczyć nawet na 3000 juanów (1550 złotych). Do tego firma zapewnia pracownikom mieszkanie i wyżywienie.

Reklama

Pracy zapewne nie zabraknie, ponieważ koncern Foxconn planuje podwoić swoje moce produkcyjne w fabrykach w Zhengzhou. Szuka aż 100 tysięcy nowych osób do pracy na liniach montażowych. Podobno chodzi o konieczność zwiększenia produkcji smartfonów dla Apple, być może nie tylko modelu 4S, ale i Piątki.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Foxconn Manufacturing Group | iPhone | iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy