UMTS: USA: Verizon już pierwszy

Przetarg na amerykańskie licencje UMTS nabrał rozpędu. Łączna suma stawek po 15 rundach przetargu osiągnęła już 7,5 miliarda USD. Na czoło stawki powoli zaczynają się wysuwać faworyci. Prowadzi Verizon Wireless, który na razie zaoferował prawie połowę stawek (dokładnie 3,34 miliarda USD, w tym 782 miliony za licencję w uznawanym za najbardziej lukratywny okręgu obejmującym Nowy Jork.

Przetarg na amerykańskie licencje UMTS nabrał rozpędu. Łączna suma stawek po 15 rundach przetargu osiągnęła już 7,5 miliarda USD. Na czoło stawki powoli zaczynają się wysuwać faworyci. Prowadzi 
Verizon Wireless, który na razie zaoferował prawie połowę stawek (dokładnie 3,34 miliarda USD, w tym 782 miliony za licencję w uznawanym za najbardziej lukratywny okręgu obejmującym Nowy Jork.

Tempa podbijania stawek nie wytrzymało już 18 kandydatów, w tym dość znana firma Cincinnati Bell Wireless. Od 22 grudnia do 4 stycznia w przetargu nastąpi przerwa świąteczna. Analitycy wycofują się ze swoich ostrożnych prognoz i wspominają nawet o wyniku aukcji w granicach 20 miliardów USD.

MMM
Dowiedz się więcej na temat: dolar | UMTS | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy