Urządzenia z Windows Phone 8 dostaną ekrany HD?

Zgodnie z doniesieniami portalu WP central, wraz z nadejściem Windows Phone 8 na rynku pojawi się wiele bazujących na nim telefonów z nowymi, błyszczącymi i zapewniającymi obraz w wysokiej rozdzielczości wyświetlaczami HD.

WP Central, przeglądając najrozmaitsze zakątki internetu w poszukiwaniu szczegółowych i ciekawych danych na temat nadchodzącego Windowsa Phone 8, odpaliło Google Analytics i odkryło, że portal był parokrotnie odwiedzany za pośrednictwem Internet Explorera 10 przez urządzenia mobilne z ekranami o rozdzielczości 768 x 1280 pikseli. Skąd? Z Redmond, gdzie (jak pewnie wszyscy wiemy) mieści się siedziba Microsoftu.

Biorąc pod uwagę fakt, że wysokie rozdzielczości coraz śmielej wdzierają się do smartfonów - informacje te nie mogą szczególnie dziwić. Plotki na temat przeróżnych telefonów z ekranami HD fruwają ostatnio niemal wszędzie - według najświeższych dysponować będą nimi między innymi: 7-calowy tablet Nexus oraz zapowiedziana przez Nokię w wywiadzie dla "Financial Times", tajemnicza "hybryda" (czymkolwiek się okaże).

Reklama

Przepytywany w trakcie tegorocznych targów CES przedstawiciel Windows Phone odmówił wówczas udzielenia szerszych informacji na temat tego, w jakim kierunku podąży dalszy rozwój smartfonów z WP na pokładzie. Czy będzie to raczej powolna, spokojna ewolucja tego, co obecnie znajduje się na rynku, czy też gwałtowna, potężna rewolucja z przytupem. Zasugerował jedynie, że podjęcie przez Microsoft decyzji w tej sprawie było niezwykle proste. Fajnie. Zostajemy więc z dwoma opcjami - albo wraz z Windowsem Phone 8 otrzymamy prawdziwy wysyp urządzeń z ekranami wysokiej rozdzielczości albo... po prostu nie. I już. Tak, wiem, odkryłem właśnie Amerykę.

Choć opublikowane na łamach WP Central dane wskazują raczej na to pierwsze, to trzeba przyznać, że bazują na dość średnio wiarygodnych informacjach i ostatecznie mogą okazać się najzwyczajniejszym w świecie fałszywym alarmem. Oby nie, tym bardziej, że jak utrzymuje portal - doniesienia te potwierdzają alternatywne źródła, które dodają, że w gronie obsługiwanych przez WP8 rozdzielczości - obok 768 x 1280 - znajdą się też 480 x 640, 480 x 800 i 720 x 1280 pikseli. Zobaczymy.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | tablet | smartfony | Windows Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama