Uwaga na Facebooka na Androidzie

Telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android przesyłają dane w niezaszyfrowanej formie do i z serwisów Facebook i Google Calendar, co naraża na niebezpieczeństwo prywatność miliony użytkowników tych smartfonów.

Ostrzeżenie to płynie z ust Dana Wallacha, profesora Rice University, który podłączył w swojej sieci sniffer pakietowy i obserwował ruch z i do telefonu z systemem Android. W tym czasie korzystał z różnych aplikacji dostępnych dla mobilnej platformy Google. To co zobaczył, bardzo go zdziwiło.

Przykładowo, oficjalna aplikacja Facebooka dla Androida, przesyłała wszystkie dane, z wyjątkiem hasła, w formie niezaszyfrowanej. Wszystkie informacje prywatne, zdjęcia oraz inna aktywność może być podsłuchana, nawet jeśli konto zostało skonfigurowane w taki sposób, aby zawsze korzystać z szyfrowania SSL.

Reklama

Podobnie zachowuje się Google Calendar - podsłuchiwacze maja więc wgląd w rozkład zajęć ofiary. W przyszłości mamy zamiar wprowadzić szyfrowanie ruchu sieciowego w Google Calendar dla platformy Android. Obecnie zalecamy korzystać z sieci WiFi z szyfrowanym dostępem - tłumaczył rzecznik prasowy Google.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: google + | Android | Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy