Uwaga na fałszywe SMS-y z prośbą o 1 zł za fakturę

Po Polsce krąży fala fałszywych SMS-ów od nadawcy o nazwie "OPERATOR". W wiadomości tekstowej znajdziemy prośbę o dopłatę 1 zł do "nie w pełni opłaconej faktury". To oczywiście oszustwo - ostrzega Niebezpiecznik.

Metoda zastosowana przez złodziejów nie jest nowa, ale nadal potrafi być bardzo skuteczna. Przestępcy rozsyłają SMS z prośbą o wpłacenie złotówki na poczet źle opłaconej faktury. W treści wiadomości znajdziemy link do fałszywej strony z przelewami.

Jeśli zalogujemy się poprzez nią, podając swoje dane wykorzystywane do bankowości internetowej, otrzymamy SMS od naszego banku z prośbą o dodanie kolejnego zaufanego odbiorcy (a nie z kodem autoryzującym przelew). Cyberzłodzieje liczą na naszą nieuwagę, bo w przypadku wypisania kodu, dodajemy konto przestępców do przelewów zaufanych. Co to oznacza? Początek wyprowadzania z konta środków - czytamy w Niebezpieczniku.

Reklama

Sposobem na obronę przed takimi działaniami jest przede wszystkim uważne czytanie przychodzącym SMS-ów, oraz zmiana dziennego limitu przelewów. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy