Vodafone może zrezygnować z Plusa

Prawdopodobnie nie doczekamy się zmiany komórkowej sieci Plus na Vodafone Polska. Polscy akcjonariusze szykują się do sprzedaży Polkomtela po wakacjach, a Vodafone planuje wyjść ze spółek, w których nie ma kontroli.

Już podczas pierwszych informacji na temat wyjścia polskich akcjonariuszy z Plusa spekulowano, że polskiego operatora może przejąć Vodafone, który w spółce Polkomtel posiada mniejszościowe udziały na poziomie ponad 24 proc. Jednak prawdopodobnie do tego nie dojdzie.

Szefowie Vodafone zapowiadają, że przeanalizują swoje międzynarodowe inwestycje w spółkach, gdzie koncern posiada mniejszościowe udziały, na celowniku może być także Polska. Vdafone nie jest zainteresowany spółkami , w których nie posiada kontroli.

Sprzedaż Plusa ma rozpocząć się po wakacjach. Wczoraj agencja Bloomberg, powołując się na wiceprezesa zarządu PKN Orlen ds. finansowych, poinformowała, że procedura sprzedaży ma rozpocząć się we wrześniu 2010 roku. Do przejęcia jest ponad 75 proc. akcji należących do spółek z udziałem skarbu państwa (PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, PGE, Węglokoks). Od kilku tygodni mówi się także, że być może do polskich akcjonariuszy przyłączy się także Vodafone.

Reklama

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy