W 2015 roku internet dla wszystkich

W przyszłym roku kończy się kadencja Anny Streżyńskiej na stanowisku prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, w 2015 roku każdy Polak będzie miał dostęp do internetu.

Na razie nie wiadomo czy Anna Streżyńska będzie kandydować na kolejną kadencję w UKE. Jedno jest pewne, przez ostatnie lata Streżyńska zmieniła polską telekomunikację , co klienci odczuwają przede wszystkim w swoich portfelach, płacąc coraz mniejsze rachunki .

Mimo to, wiele jest jeszcze do zrobienia, m.in. w zakresie dostępności internetu. Problem może rozwiązać z tzw. megaustawa.- Polacy zyskają powszechny dostęp do szerokopasmowego internetu. Ma to się stać do 2015 roku. Ale czy to ja dokończę to zadanie, czy ktoś inny, nie zależy tylko ode mnie. Jestem natomiast bardzo zadowolona z tego, co udało się zrobić przez te cztery lata - mówi Anna Streżyńska w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Reklama

Prezes UKE przyznaje, że w Polsce z telekomunikacyjną infrastrukturą nie jest najlepiej, ale w ostatnich latach sytuacja znacznie się poprawiła, m.in. zniesiono limity danych w internecie stacjonarnym, do historii przeszedł także internet o prędkości 128 kb/s, wkrótce zniknie także internet 512 kb/s. Pod koniec 2009 roku podpisano również porozumienie z TP, która zmodernizuje swoje łącza dostosowując je do oferowania szybkiego internetu.

Najbliższe plany UKE to m.in. dalsza obniżka stawek MTR oraz przetarg na sieć LTE. - Mam nadzieję, że wszystkie nasze działania przełożą się na dalszy spadek cen, ale przede wszystkim powszechność internetu oraz poprawę jakości i szybkości łącza. Naszym celem jest zapewnienie w 2015 roku internetu każdemu, to sobie tego życzy - mówi Streżyńska.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Anna Streżyńska | UKE | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy