Wikipedia za darmo w sieci Orange. Niestety, nie w Polsce

Jak zwiększyć zasięg serwisu internetowego, poprawić wizerunek i atrakcyjność oferty komercyjnego przedsiębiorstwa, a przy okazji zrobić coś dobrego dla ludzi? Rozwiązanie znalazły wspólnie Wikipedia i Orange.

Porozumienie Orange z Wikimedia Foundation zakłada, że największa internetowa skarbnica wiedzy będzie za darmo udostępniana przez Orange klientom tej firmy. Choć współpraca obu podmiotów zaczęła się jeszcze w 2009 roku, niedawno zawarły one partnerstwo o dużym znaczeniu dla osób, które chciałyby mieć dostęp do wiedzy, ale nie zawsze mogą sobie na to pozwolić.

Partnerstwo operatora telefonicznego i Fundacji Wikimedia zakłada udostępnienie internetowej encyklopedii w krajach określanych jako AMEA, czyli Afryka i kraje Bliskiego Wschodu. Orange nie będzie od użytkowników na tym obszarze pobierać opłat za transfer danych podczas połączenia z Wikipedią. Usługa darmowego dostępu do dzieła Jimmy'ego Walesa będzie wdrażana w 2012 roku.

Reklama

Jak stwierdziła Sue Gardner Z Wikimedia Foundation: "Wikipedia jest ważną usługą i dobrem publicznym, dlatego chcemy, aby ludzie mieli do niej darmowy dostęp niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzystają. To partnerstwo pozwoli na czytanie Wikipedii milionom ludzi, który wcześniej nie mieli takiej możliwości".

Łukasz Michalik

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Wikipedia | Orange

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy