Windows Mobile 7 i telefon Microsoftu?

Premiera Windows Mobile 6.1 za nami, czas na Windows Mobile 7! W związku z zapowiadaną premierą nowych, mobilnych "okienek" w sieci zaczęły pojawiać się spekulacje, jakoby Microsoft chciał zaprezentować Windows Mobile 7 na telefonie własnej produkcji.

Microsoft zdaje się podążać tropem Apple'a, po udanym sukcesie odtwarzacza Zune przyszedł być może czas na opracowanie własnego telefonu. Czyżby miał on stanowić alternatywę dla Apple iPhone? Wszystko na to wskazuje. Plotki zdaje się potwierdzać niedawny zakup Microsoftu - firmy Danger - producenta sprzętu dla urządzeń typu PDA.

Windows Mobile 7 jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju i jego premiery nie należy spodziewać się wcześniej, niż w pierwszej połowie 2009 roku. Do sieci wyciekły już pierwsze screeny, rzekomo przedstawiające nowe, mobilne "okienka". Trzy z nich możemy zobaczyć w witrynie Gizmodo. System ma być pozbawiony wielu wad Windows Mobile 6 oraz, co najważniejsze, ma działać o wiele szybciej od poprzednika, dzięki czemu praca z nim ma być wygodniejsza i bardziej komfortowa.

Reklama

Microsoft nie potwierdził plotek o tym, że ma w planach stworzenie własnego telefonu. Nie jest także znana dokładna data premiery systemu Windows Mobile 7.

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mobil | Apple | Microsoft | telefon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy