Windows w telefonach Nokia

Po ostatnich doniesieniach Nokii odnośnie do przyszłości jej smartfonów, wydawać by się mogło, że fiński producent jest całkowicie przekonany do swojego systemu operacyjnego. Rosyjski redaktor mobile-review rzuca jednak nowe światło na tę sprawę. Czyżby zapowiadała się spora rewolucja w telefonach Nokii?

Jak poinformował Eldar Murtazin, Nokia prowadzi rozmowy z Microsoftem dotyczące nawiązania bliższej współpracy. Według redaktora, oba koncerny podjęły dyskusję na temat nowych urządzeń opartych na systemie operacyjnym Windows Phone 7. Te same źródła informują również, że bardzo możliwe jest ukazanie się smartfonów właśnie na tej platformie, opatrzonych logo Nokii.

Informacje te wydają się wręcz nieprawdopodobne, jeśli weźmie się pod uwagę, że Nokia jakiś czas temu oficjalnie potwierdziła duże zaangażowanie w system Symbian. Wedle wcześniejszych zapewnień przedstawicieli marki Nokia będzie stale udoskonalać system Symbian^3, a do tego wprowadzi na rynek MeeGo. Nic wcześniej nie zapowiadało tak ogromnych zmian w polityce fińskiego producenta.

Reklama

Mimo że Eldar Murtazin jest guru w światku telefonii komórkowej, do informacji przekazywanej przez niego podchodzimy dość sceptycznie.

Tomasz

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Windows Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy