Wozniak krytykuje Siri

Siri to jedna z najnowszych funkcji systemu iOS, która zadebiutowała wraz z premierą ostatniej wersji telefonu Apple iPhone. Pozwala ona na głosową komunikację z telefonem. Okazuje się jednak, że usługa ta nie zawsze wszystkim się podoba. Swoją opinię na jej temat wyraził Steve Wozniak, który skrytykował inteligentnego asystenta.

W wywiadzie dla "Times Union" Steve Wozniak powiedział, że był wielkim fanem technologii Siri, ale po zakupie przez Apple kierunek jej rozwoju jest nieodpowiedni.

Wozniak korzystał z Siri na ostatnim modelu iPhone'a - 4S. Twierdzi on, że asystent nie jest wystarczająco inteligentny. Technologia ta powinna bowiem wiedzieć na przykład, że w przypadku pytania o 5 największych jezior nie wolno jej korzystać z wyników wyszukiwania Google, a z wyszukiwarki Wolfram Alpha. Woz stwierdził, że Siri może rozczarowywać i powinna zostać jeszcze bardziej dopracowana.

Reklama

Wozniak (pomimo tego, że jest jednym z założycieli firmy Apple) słynie z wyrażania swoich szczerych opinii na temat jej produktów.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Steve Wozniak | Siri | Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy