Z jakiego smartfonu korzysta Kim Dzong Un?

Od wczoraj cały świat (oczywiście należy traktować to sformułowanie z przymrużeniem oka) zastanawia się - z jakiego smartfonu korzysta Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej?

Z opublikowanego w internecie zdjęcia wynika, że Kim Dzong Un korzysta z nowego smartfona - "śledztwo" przeprowadzone przez internautów wykazało, że prawdopodobnie jest to jeden z modeli tajwańskiej firmy HTC. Dziennikarze serwisu CNET poprosili Tajwańczyków o komentarz, ale firma nie chciała odnieść się do tej rewelacji. Spokojnie można założyć, że Dzong Un nie korzysta z urządzenia Samsunga lub LG (w końcu to urządzenia wrogiej Korei Południowej), ani tym bardziej z iPhone'a (USA - jeszcze gorszy przeciwnik).

Tajwan to mimo wszystko nietypowa decyzja - w końcu największy sojusznik Korei Północnej, Chińska Republika Ludowa, nadal oficjalnie nie uznaje tego kraju. Dlaczego zatem nie zdecydowano się na smartfona chińskiej firmy? ZTE lub Huawei wydają się tu oczywistym wyborem.

Reklama

Kilka dni temu po raz pierwszy w historii północnokoreańskiego reżimu, umożliwiono zagranicznym turystom na korzystanie ze swoich telefonów oraz na wykonywanie zagranicznych połączeń telefonicznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Korea Północna | Kim Dzong Un
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy