Złote czasy internetu w Polsce

W dniu 8 kwietnia 2010 r. Sejm przyjął ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych - ma ona upowszechnić internet w naszych kraju.

Za jej przyjęciem głosowało 417 posłów. Nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu. Jak twierdzi UKE oraz rząd, nowe przepisy mają ułatwić prowadzenie inwestycji, likwidują bowiem liczne bariery, na które napotykają przedsiębiorcy i samorządy realizujące przedsięwzięcia związane z budową infrastruktury telekomunikacyjnej.

Ustawa określa kilka ważnych kwestii, m.in. zasady wspierania inwestycji telekomunikacyjnych, w tym związanych z sieciami szerokopasmowymi, działalności samorządu w zakresie telekomunikacji i dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej finansowanych ze środków publicznych. Dzięki temu jednostki lokalne mają bardziej zaangażować się w budowę infrastruktury telekomunikacyjnej, wykorzystując do tego także środki unijne. Ustawa zobliguje także strony odpowiedzialne za budowanie nowych mieszkań do stawiania odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Reklama

Ustawa zostanie teraz skierowana do Senatu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: infrastruktura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy