ZTE prezentuje pierwsze urządzenia LTE

Firma ZTE zaprezentowała szereg urządzeń wspierających technologię LTE, w tym pierwsze na świecie wielozakresowe modemy USB.

Polityka innowacyjności ZTE dotyczy wszystkich urządzeń pracujących w technologii LTE, takich jak smartfony, tablety, hotspoty i modemy. - Rok 2012 jest dla nas rokiem transformacji w segmencie terminali. Przyspieszamy rozwój i wdrażanie technologii LTE na poziomie globalnym, poprzez podkreślanie innowacyjności rynku urządzeń pracujących w oparciu o sieć 4G. Modele MF820S2 i MF91S są najlepszym dowodem na prym marki ZTE w segmencie urządzeń LTE - powiedział He Shiyu, Executive Vice President, szef departamentu terminali ZTE.

Poprzez osiemnaście rozmieszczonych na całym świecie ośrodków badawczych ZTE kumuluje swoją wiedzę na temat technologii bezprzewodowej. W 2011 roku firma zainwestowała w rozwój ośrodków R&D 1.3 mld dol., a w roku 2010 1.11 mln. Efektem tej polityki jest posiadanie przez firmę ZTE aż 7 proc. wszystkich patentów w dziedzinie LTE.

Gama nowych urządzeń ZTE LTE

Modem MF820S2 jest pierwszym na świecie wielozakresowym urządzeniem ZTE działającym w pasmach LTE FDD/LTE TDD/TD-SCDMA/EDGE. Urządzenie przystosowano do pracy ze wszystkimi operatorami i sieciami na całym świecie. Za sprawą niewielkich rozmiarów i zakresu funkcjonalności sprawdzi się również w podróży.

Reklama

Kolejnym wielozakresowym urządzeniem w portfolio marki jest mobilny hotspot uFi MF91S, kompatybilny z częstotliwościami FDD/LTE TDD/TD-SCDMA/EDGE. Modem charakteryzuje się niewielką wagą (105 gramów) oraz wydajną baterią o pojemności aż 2300mAh. Za pomocą urządzenia można zbudować sieć wewnętrzną nawet dla ośmiu komputerów czy laptopów.

Tablet V96A pracujący w oparciu o dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, ma 10-calowy, pojemnościowy wyświetlacz oraz dwie kamery - frontową o rozdzielczości 2 Mpix i tylną o matrycy 5 Mpix. Urządzenie prezentuje multimedia w jakości 1080p HD i dźwięk w systemie Dolby Mobile 3.0. Na pokładzie tabletu znajduje się również sensor położenia i e-kompas.

Model Grand X LTE oparto na systemie Android 4.0. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz. Wyposażono go także w kamerę o rozdzielczości 8 Mpix, umożliwiającą nagrywanie i odtwarzanie klipów wideo w formacie 1080p HD. ZTE Grand X LTE zapewnia pobieranie danych na maksymalnym poziomie 100Mb/s, a wydajna bateria o pojemności 1900mAh pozwala na długą pracę.

Dwuzakresowe urządzenie MF28D, wykorzystując publiczną komutywną sieć telefoniczną (PSTN), obsługuje pasma LTE FDD/3G. Ma wbudowaną także zewnętrzną antenę wzmacniającą sygnał.

Nowy modem MF821 pracuje na częstotliwościach LTE 1800/2100/2600 MHz, zapewniając wyjątkowo sprawny i szybki transfer. Urządzenie pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 100Mb/s (download) i do 50Mb/s (upload).

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: ZTE | modem | Smartfon | LTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama