Do czego twoje dziecko wykorzystuje laptopa?

Wakacje już za nami, nastąpił moment powrotu do szkolnych ław. Pierwsze dni września to idealny moment na zakup laptopa dla dziecka. Obecnie komputer z dostępem do internetu jest nie tylko najpopularniejszym i najszybszym źródłem pozyskiwania informacji, ale również nieodłączną częścią szkolnej wyprawki.

Mimo że laptop czy komputer w dzisiejszych czasach wydaje się narzędziem niezbędnym, wielu rodziców wciąż ma obawy przez zakupem tego urządzenia. Zupełnie niepotrzebnie! W ten sposób dziecko oswaja się z nowymi technologiami, zaczyna ich uczyć i wyrabiać w sobie prawidłowe nawyki. Laptop przestaje być "zakazanym owocem", dzięki czemu dziecko może z niego rozważniej korzystać. W razie powrotu nauki zdalnej to także możliwość komfortowego i efektywnego uczestnictwa w lekcjach. W jaki sposób nasze dzieci korzystają z laptopów i jak pod tym kątem dobrać odpowiedni dla nich sprzęt?

Nauka i zabawa, czyli laptop łączy przyjemne z pożytecznym

Zdaniem psychologów pierwszy laptop można kupić już uczniowi pierwszej klasy. Warto jednak pamiętać, że powinien on korzystać z komputera wyłącznie pod opieką rodziców. Urządzenie wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, jest pożyteczną i przydatną pomocą edukacyjną. Odrabianie prac domowych, nauka do sprawdzianów i egzaminów, oglądanie różnego rodzaju materiałów edukacyjnych, poszerzanie zainteresowań - to nie wszystko. Z jednej strony jest to narzędzie edukacyjne, sprzyjające rozwojowi i pobudzaniu zainteresowań, z drugiej - świetny umilacz czasu.

Gry wideo to bowiem jedna z ulubionych form spędzania czasu przez najmłodszych. Przy zachowaniu umiaru oraz odpowiednim dobieraniu gier do wieku odbiorcy, granie ma mnóstwo zalet. Rozwija umysł, uczy strategicznego i logicznego myślenia, ćwiczy refleks, pobudza kreatywność. Gry często mają też do zaoferowania ciekawe i wartościowe historie, które mogą zainteresować bardziej niż filmy czy bajki. Pamiętajmy, że nie samą pracą (czy raczej: nauką) żyje młody człowiek i także on ma prawo do kilku chwil rozrywki.

Sztuka kompromisu, czyli jaki laptop wybrać

Jaki model najlepiej wypełni zadania stojące przed laptopem do nauki? Rynek jest tak potężny i zróżnicowany, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla wielu najważniejszy będzie zapewne odpowiedni balans między ceną a wydajnością. Wybór dobrego laptopa to bowiem trudna sztuka kompromisu. Powinien on być równocześnie lekki i poręczny (zmieści się do szkolnego plecaka) oraz posiadać odpowiednio duży ekran i dobrą kamerę. Gdyby powróciła nauka zdalna, trudno bez tego się obejść.

Ważne pozostają też parametry techniczne, które zapewnią sprawną pracę na wielu różnych aplikacjach i internetowych przeglądarkach oraz umożliwią płynne oglądanie multimediów (oraz ewentualnie działanie gier). Uwagę warto zwrócić dysk twardy, a najlepszym wyborem będzie laptop z dyskiem SSD, który odczuwalnie przyspiesza działanie systemu. Na pracę wpływ ma także pamięć RAM (8 GB to minimum) oraz procesor. Parametry techniczne to jednak nie wszystko - w przypadku zakupu dla najmłodszych pamiętać należy, by obudowa była wytrzymała, wykonana z tworzywa dobrej jakości oraz efektowna wizualnie. Dla najmłodszych ma to spore znaczenie!

"Okazje z klasą", czyli każdy znajdzie coś dla siebie

Początek roku szkolnego to dobry moment na zakup laptopa również dlatego, że trwa promocja Huawei "Okazje z klasą". Do 12 września w oficjalnym sklepie internetowym huawei.pl można nabyć wybrane laptopy (ale też inne przydatne rzeczy, jak słuchawki bezprzewodowe czy routery) w niższych cenach. W ofercie bez problemu znajdziemy produkty, które umożliwią bezproblemową naukę i rozrywkę za rozsądną i przystępną cenę. Choćby Matebook D z 15 z procesorem i5 Intel Core, wyposażony w szybki dysk SSD, 16GB oraz Windows 10 Home. To laptop oferujący wystarczające parametry techniczne oraz wyposażony w dość duży, 15-calowy ekran, poręczne wymiary oraz stosunkowo niską wagę (nieco ponad 1,5 kg).

Przy zakupie laptopa dla większości rodziców kluczowe znaczenie odgrywa cena urządzenia. Oferta promocja Huawei została skonstruowana tak, by każdy znalazł coś dla siebie - przedziały cenowe są bowiem bardzo zróżnicowane. Trafimy więc zarówno urządzenia budżetowe, jak i skierowane bardziej do graczy, skonfigurowane w taki sposób, by wystarczyły do obsługi nowych tytułów pojawiających się w ciągu kilku najbliższych lat.

Nad zakupem laptopa warto zastanowić się już teraz. W coraz większej ilości szkół laptopy są nierozłącznie związane z prowadzonymi zajęciami. Posiadane własnego urządzenia pozwoli na dostęp do omawianych materiałów w domu oraz umożliwi regularne powtórki.

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały prasowe
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy