Idealny do biura i mieszkania. Wrażenia z użytkowania HP Pavilion AiO

HP Pavilion AiO to sprzęt, który znakomicie sprawdzi się zarówno w pracy, ale również jako centrum multimedialnej rozrywki. Choć to komputer stacjonarny, na biurku zajmuje stosunkowo mało miejsca, przykuwając uwagę ogromnym ekranem, solidną i ładnie prezentującą się konstrukcją oraz wysoką wydajnością i kulturą pracy. W HP Pavilion AiO ukryto też pewną „niespodziankę”, która z pewnością mile zaskoczy użytkowników.

Komputery All-In-One, czyli "wszystko w jednym", coraz szybciej zyskują na popularności. I trudno się dziwić, gdyż za przystępną cenę otrzymujemy produkt z jednej strony efektownie się prezentujący i posiadający ciekawy design,  z drugiej - o kompaktowych rozmiarach. All-In-One nie posiadają bowiem typowej dla tradycyjnych, stacjonarnych pecetów, zajmującej dużo miejsca zewnętrznej jednostki centralnej. Wszystko to łącznie sprawia, że idealnie pasują do biura czy recepcji, gdzie mogą pełnić funkcję reprezentatywną i robić świetne wrażenie na gościach, ale także do mieszkania - nie "zagracą" nam bowiem całego biurka. Jednocześnie, poza walorami estetycznymi, to ciągle bardzo mocne komputery, nadające się zarówno do gier, jak i długich maratonów filmowych czy serialowych.

Wygląd to nie wszystko. Ale ma znaczenie

Pierwsza rzecz, która zaskakuje przy kontakcie z HP Pavilionem, to rozmiary. Komputer waży niemal 9 kg, a ekran liczy 27 cali. Nie jest to jednak zarzut, ponieważ sprzęt typu All-In-One nie jest projektowany z myślą o mobilności. Przeciwnie, ze względu na swoją wagę i rozmiary, po wybraniu dla niego miejsca na biurku, przez cały czas pozostaje niezwykle stabilny, również wówczas, gdy niechcący go trącimy. I trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę efektownie. Solidne wrażenie sprawia tworzywo sztuczne, z którego zaprojektowano HP Pavilion AiO, obudowa nie zbiera odcisków palców (co nie jest wcale takie częste), a dodatkowym atutem pozostają niezwykle cienkie ramki wokół ekranu.

Całą dolną krawędź wyświetlacza zajmują głośniki, pokryte schludnym, szarym materiałem. Dobiegający z nich dźwięk robi naprawdę dobre wrażenie - jest przestrzenny i wyrazisty również przy maksymalnej głośności. Z pewnością sprawdzi się nie tylko przy oglądaniu filmów i seriali, ale również podczas rozmów online. A skoro już jesteśmy przy tym tak typowym dla dzisiejszych czasów aspekcie, świetnym pomysłem jest wysuwana kamera. Jeśli jej aktualnie nie używamy, wystarczy ją wsunąć, co jest nie tylko proste, ale także praktyczne. HP Pavilion AiO świetnie sprawdzi się w dzisiejszych pandemicznych czasach, zarówno podczas pracy i nauki zdalne, jak również telekonferencji - może być traktowany jako alternatywa i zastępstwo dla laptopa.

HP Pavilion AiO posiada również pewną "niespodziankę" dla użytkowników, czyli znajdującą się w podstawce komputera... ładowarkę indukcyjną. Dzięki niej możliwe jest bezprzewodowe ładowanie smartfona - wystarczy położyć go pod ekranem. Kolejny więc raz, po bezprzewodowej klawiaturze i myszce, redukujemy liczbę kabli na naszym biurku, co z pewnością jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Oprócz tego mamy też cztery porty USB, które umieszczone są nie tylko z tyłu obudowy, ale także z boku, przez co podłączenie pendrive’a z danymi jest szybkie, nie ma bowiem konieczności odsuwania ekranu.

Sprzęt, który sprawdzi się w pracy oraz... po pracy

Świetna prezencja HP Pavilion AiO  to jednak nie wszystko, co ma on do zaoferowania. W końcu nie (tylko) dlatego decydujemy się na zakup komputera, dużo ważniejsze jest bowiem moc i wydajność. Karta graficzna Intel UHD Graphics 630 zapewnia płynną transmisję w rozdzielczości 4K, a większość gier działa sprawnie w rozdzielczości 720p. Oglądanie filmów i seriali też należy do niezwykle przyjemnych - ekran FHD o przekątnej 27 cali w zupełności wystarczy do organizowania wielogodzinnych maratonów, czy to w samotności, czy w grupie znajomych. Otrzymany przez nas egzemplarz wyposażony został w Windows 10 z dołączonym oprogramowaniem antywirusowym McAfee LiveSafe oraz online'ową usługą Dropbox, umożliwiającą korzystanie przez rok z 25 GB pamięci masowej. Przechowywać można tam na przykład zdjęcia, muzykę czy multimediów i mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

W zestawie, który trafił do  naszej redakcji, otrzymaliśmy również bezprzewodową klawiaturę i myszkę na USB. Choć to często spotykane rozwiązanie, wciąż można docenić jego wygodę - unikamy plątaniny kabli, a klawiaturę w razie potrzeby można bez najmniejszych problemów trzymać na kolanach i oddalić się od komputera. Z kolei w myszy sprawdza się pomysł z górną częścią obudowy, umieszczoną na magnesach, przez co jej zdjęcie (na przykład w celu wymiany baterii) jest niezwykle proste i intuicyjne. Podobnie komfortowe jest pisanie na klawiaturze - klawisze nie są ani za duże, ani za małe, a wciskanie ich jest komfortowe i ciche.

W przypadku nowego komputera HP wysoka wydajność idzie w parze z solidnością i efektownym wyglądem. Konstrukcja All-In-One sprawia, że na biurku zostaje nam dużo więcej miejsca w porównaniu z klasycznym, stacjonarnym sprzętem, a jednocześnie możemy cieszyć się naprawdę sporych rozmiarów ekranem, pozwalającym z jednej strony na bardziej efektywną pracę, z drugiej - komfortowe oglądanie filmów czy seriali oraz granie. Co więcej, wszystko działa płynnie nawet wówczas, gdy wykonujemy wiele czynności jednocześnie. Innymi słowy, HP Pavilion AiO to sprzęt, który znakomicie sprawdzi się w pracy, jak i po pracy, pełniąc funkcję centrum multimedialnej rozrywki.

Prezentacja partnera

Materiał powstał we współpracy z MediaMarkt

materiały promocyjne