Laptop do nauki i nie tylko: sprawdzamy, czego potrzebuje uczeń

Początek roku szkolnego to czas, w którym można uzupełnić braki w szkolnej wyprawce. Koniecznie powinien znaleźć się w niej laptop. Wytrzymała bateria, mobilność, lekka obudowa, kompaktowe rozmiary, wydajny procesor, niska cena – na co zwrócić jeszcze uwagę podczas wyboru komputera do nauki? Podpowiadamy!

Wygodne stanowisko pracy to podstawa efektywnego przyswajania wiedzy. Odpowiednio wyposażone pozwoli na komfortowe odrabianie prac domowych, naukę do sprawdzianów, ale w razie potrzeby także na uczestniczenie w lekcjach prowadzonych w formie zdalnej. Nadchodząca jesień to możliwy powrót do tej formy nauki, warto przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości sprzęt elektroniczny. Ten powinien umożliwiać wysokiej jakości połączenia audio oraz wideo, zapewniać obsługę kilku procesów jednocześnie, a także mieć wytrzymałą baterię i praktyczny design. Podpowiadamy jakie laptopy do nauki wybrać, by była ona efektywna i przyjemna.

Laptop do nauki: na co zwrócić uwagę?

Podstawowym kryterium na które zwraca uwagę wielu rodziców jest cena urządzenia. W końcu zbliżający się początek roku to okres wzmożonych wydatków. Komputronik przygotował dla swoich klientów specjalną akcję Zyskasz z Pewnością. W ofercie znalazło się wiele produktów: począwszy od laptopów i komputerów PC, skończywszy na słuchawkach, monitorach oraz innych akcesoriach, które przydadzą się w nauce. Warto zwrócić uwagę na ceny sprzętu. Większość produktów została bowiem mocno przeceniona, a największe obniżki sięgają nawet 75 proc.! Oprócz tego, sklep przygotował również szereg usług, które - zakupione w pakiecie - mogą być nawet o 50 proc. tańsze. Wśród nich znajduje się m.in. usługa zdalnej konfiguracji przez informatyka, dzięki której rodzice zyskają pewność, że sprzęt ma zainstalowane niezbędne i aktualne oprogramowanie.

Komputer wykorzystywany jako pomoc edukacyjna, ma przed sobą nie lada wyzwanie. Nie tylko musi być niezawodny i szybki, ale także mobilny (młodzież pracuje nie tylko przy biurku, ale i na ławce w parku czy na łóżku) oraz umożliwiający szybkie połączenia z innymi urządzeniami. Do nauki często potrzebne są nie tylko bezprzewodowe słuchawki, ale i smartfon, drukarka czy skaner. Równie ważny jest także procesor zapewniający sporą wydajność. Ta pozwoli na równoczesną obsługę wielu aplikacji potrzebnych do nauki: m.in. program do obsługi podręczników, komunikatory czy przeglądarkę internetową. Dzięki temu zarówno uczeń będzie mógł cieszyć się multimedialnymi treściami edukacyjnymi równocześnie korzystając z połączenia audio (lub wideo) przez internet. Nie bez znaczenia jest także nietuzinkowy design oraz niewielkie rozmiary, które sprawią, że laptop z  łatwością zmieści się w plecaku. Jakie modele sprawdzą się w nauce?

Laptop dla ucznia: jaki wybrać?

Wygląd sprzętu do nauki ma dla nastolatków spore znaczenie. Smukły i lekki VivoBook S15 z pewnością zachwyci uczniów kolorowym klawiszem ENTER, który pozwoli im się wyróżnić wśród kolegów i koleżanek. Ich uwagę przykuje także teksturowana obudowa z metalu o krawędziach z diamentowym szlifem. Laptop z łatwością zmieści się do plecaka dzięki kompaktowej konstrukcji. Ta jest możliwa dzięki m.in. ekranowi ze smukłymi oprawkami NanoEdge. Wyładowująca się bateria nie powinna od tej pory stanowić problemu. Producent deklaruje bowiem, że funkcja szybkiego ładowania pozwala doładować baterię do 60 proc. w ciągu 49 minut. Całości dopełnia pełnowymiarowa klawiatura, która pozwala na komfortowe pisanie.

Lenovo Ideapad 3 to także dobra propozycja dla młodzieży. 14-calowy laptop oferuje użytkownikom procesory przeznaczone dla urządzeń mobilnych, wydajną pamięć operacyjną  oraz nowoczesne dyski. Ale to nie wszystko. Dbającym o prywatność nastolatkom z pewnością przypadnie do gustu fizyczna przesłona kamery.

Dzięki wysokiej mocy obliczeniowej ASUS ZenBook 14 pozwoli na używanie sporej liczby aplikacji.  Dzięki temu nauka będzie przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Lekki i wykonany z metalu, zmieści się w plecaku. Jego zaletą jest nie tylko spora ilość złącz (m.in HDMI, Thunderbolt 4 USB-C, USB Type-A), ale także niski pobór mocy pozwalający na długa pracę bez konieczności ładowania. Pakiet MyASUS umożliwia sparowanie ZenBook 14 ze swoim smartfonem (zarówno ten z systemem iOS jak i Android) czy zoptymalizowanie wydajności laptopa.

Spora ilość zadań do wykonania w jednym momencie? Sprawne uczestniczenie w zdalnych lekcjach zapewni HP Pavilion 15-eg0097nw. Posiada bowiem nie tylko wydajny procesor Intel Core i5, ale także 8GB RAM, dysk SSD 512 GB oraz kartę Intel Iris Xe Graphics. Pomocna w lekcjach będzie także kamera HD oraz dźwięk stereo, który dobiegający z głośników Bang & Olufsen.

Bez względu na wybierany model laptopa do nauki warto pamiętać o kilku szczegółach. Przede wszystkim ważne są jego możliwości techniczne. Wydajny procesor, spora pamięć operacyjna oraz pojemny dysk znacząco ułatwią obsługę kilku aplikacji edukacyjnych w jednym momencie. W dobie zdalnej nauki nie bez znaczenia jest także wysoka jakość połączeń audio oraz wideo, zwróćmy uwagę na odpowiedniej klasy kamerę oraz głośniki. Kompaktowe rozmiary oraz pojemna bateria sprawią, że nastolatek będzie mógł się uczyć w dowolnym miejscu. Przy zakupie warto zwrócić także uwagę na cenę, jej stosunek do jakości oraz design urządzenia.

Prezentacja partnera

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy