Reklama

Nowe ZenBooki - odpowiedź na wszystkie potrzeby

Plotki o tym, że laptopy umarły, można włożyć między bajki. Najnowsze ZenBooki ASUS-a pokazują, że ultraprzenośne komputery mogą oferować fajnie prezentujące się technologie, a zarazem pełnić rolę efektywnego narzędzia.

Nowa rodzina ZenBooków to modele: ZenBook 13 (UX333), ZenBook 14 (UX433) i ZenBook 15 (UX533). Łączą ich te same technologie, świetny design, genialny ekran i długa praca na jednym cyklu baterii. Różni przede wszystkim przekątna ekranu - laptopy mają kolejno ekrany o przekątnych: 13,3-, 14- i 15,6-cala.  Dla ludzi będących często w trasie najlepszy będzie ultralekki (o 14proc. mniejszy od poprzednika!) ZenBook 13. Osoby szukające dużego ekranu, a zarazem kompaktowej konstrukcji, mogą pomyśleć o ZenBooku 15.  Wszyscy myślący o "złotym środku", powinni się zastanowić nad kupnem ZenBooka 14.

Reklama

Co łączy wszystkie modele?

Najprościej byłoby napisać: wszechstronność, wyjątkowy ekran ze smukłymi ramkami i ultramobilność. Komputery przenośne bardzo rzadko łączą wszystkie te trzy cechy. Jeśli ta sztuka się udaje - dostajemy coś ponadprzeciętnego.

Przejdźmy do omówienia najważniejszych cech, które sprawiają, że nowości są tak wszechstronne.

Ekran do filmów, pracy i gier

Jednym z pierwszych elementów, jaki rzuci się nam w oczy w przypadku nowych komputerów tajwańskiego potentata, szczególnie jeśli jesteśmy fanami technologii, jest ekran. Jego stosunek wielkości do obudowy wynosi 95 procent (w modelu UX333) Do takich proporcji przyzwyczaiły nas smartfony - w laptopach to rzadkość. Ultrasmukła ramka to konkretne plusy - chociaż komputer ma mniejsze gabaryty niż poprzednia generacja, inżynierowie mogli zaimplementować większy ekran. Wyświetlacz z technologią NanoEdge sprawdza się podczas oglądania zdjęć lub w trakcie seansów z Netfliksem. Ekran poradzi sobie podczas grania czy pracy, zwyczajnie polepszając komfort użytkowania.

Dodatkowo, dzięki wyeliminowaniu niepotrzebnych, grubych ramek, obraz odróżnia się na tle innych komputerów przenośnych. To dobry sposób, aby "być innym" w zalewie podobnych do siebie laptopów.

Klawiatura do każdego zadania

Zostając w temacie technologii, które sprawiają, że nowe ZenBooki odstają od konkurencji - po wciśnięciu ikony NumberPad w górnym prawym rogu touchpada, pojawia się na nim... klawiatura numeryczna z podświetleniem LED! Efekt rzeczywiście robi wrażenie. Wszyscy korzystający z klawiatury numerycznej wreszcie nie będą musieli rezygnować z komfortu pracy, jaki oferuje blok numeryczny. Ultrasmukłe komputery zwyczajowo nie mogą sobie pozwolić na takie dodatki - ale nie w tym przypadku.

Warto jeszcze wspomnieć o samej klawiaturze, wyposażono ją w podświetloną klawiaturę z bardzo dobrym kątem nachylenia (duża w tym zasługa zawiasu ErgoLift) - praktyka pokazuje, że pisanie na niej jest tak samo wygodne, jak korzystanie z pełnoprawnej klawiatury komputera domowego. To kluczowa informacja, gdyż od komputera z tej półki cenowej wymaga się bezbłędnie działającej klawiatury.

Wytrzyma bardzo dużo

Użytkownicy laptopów często muszą "dmuchać i chuchać" na swoje urządzenia, co zaprzecza ich mobilnemu credo. Rodzina ASUS ZenBook 13/14/15 spełnia kryteria wojskowego standardu  MIL-STD-810G, kontrolującego niezawodność i wytrzymałość sprzętu.  Podczas testów sprawdzana jest praca m.in. na dużych wysokościach, po upadku i w  ekstremalnie wysokich oraz niskich temperaturach, dzięki  czemu mamy pewność, że komputer nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. Więcej o całym procesie rozbudowanych testów można przeczytać w specjalnym materiale.

Bateria na cały dzień

W parze z opisanymi powyżej udogodnieniami idzie bateria zamontowana w laptopie - umożliwia ona cały dzień pracy bez konieczności ładowania. Oczywiście wiele zależy od ustawień ekranu i programów, z jakich korzystamy, ale ZenBooki są zdolne nawet do 14 godzin nieustannej pracy bez widoku ładowarki. Łatwo sobie wyobrazić, w jak znaczącym stopniu ułatwia to użytkowanie komputera w pracy, podróży czy na uczelni. A także w sytuacji, kiedy zwyczajnie zapomnieliśmy ładowarki.

Więcej o mobilnym aspekcie nowych laptopów można znaleźć w tym specjalnym materiale.

Specyfikacja skrojona pod konkretne potrzeby

Wszystkie opisane powyżej funkcje nie miałyby większego znaczenia, gdyby laptopy nie posiadały odpowiedniej specyfikacji. Często zapomina się o tej podstawowej kwestii, a potem jesteśmy zdziwieni, kiedy komputer nie działa wystarczająco szybko, wiesza się lub nie możemy uruchomić na nim istotnego dla nas programu lub pograć w konkretną grę.

Opisywane komputery mają, zależnie od konfiguracji,: dysk SSD, 8 GB pamięci RAM, czterordzeniowe procesory Intel Core i7 ósmej generacji, a nawet kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 Max. To oznacza, że bez problemu poradzą sobie z arkuszami Excela, dużymi plikami graficznymi, oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości (ale również ich montowaniem, jeśli chcemy samemu przygotować plik wideo). Przy odpowiedniej konfiguracji uruchomimy na nich "Wiedźmina 3", "Apex Legends" czy najnowszą "FIFA 19".

Dopasowane do wszystkich

Zwykło się mawiać, że jeśli coś powstało z myślą "o wszystkich", to w rzeczywistości zostało zrobione "dla nikogo". W przypadku dobrze wykonanych urządzeń takie stwierdzenie nie jest prawdziwe - nowa rodzina laptopów ASUS ZenBook rzeczywiście dostarcza tak wszechstronne rozwiązania, że sprawdzi się w wielu, bardzo skonkretyzowanych zadaniach. Od rozrywki, aż po prace. I to wszystko będzie możliwe przez cały dzień, bez potrzeby doładowywania baterii.

 

Materiał powstał we współpracy z marką ASUS.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama