Surface Book - komputer dla profesjonalistów

Surface Book 3 to komputer mobilny dla profesjonalistów - to jedyne tego typu rozwiązanie z Windowsem na rynku. Surface Book 3 jest aż 50% wydajniejszy od swojego poprzednika, co sprzyja kreatywnym zastosowaniom.

Na pozór Microsoft Surface Book 3 to klasyczny komputer mobilny - wygląda jak laptop z metalową obudową i pełnowymiarową klawiaturą. Tak naprawdę jest to jednak urządzenie 2w1, składające się z odłączanego ekranu (tabletu) i stanowiącej jego uzupełnienie stacji bazowej. Na rynku są dostępne dwa modele z ekranem o przekątnej 13,5 cala lub 15 cali.

Profesjonalna stacja robocza

Surface Book 3 nie jest sprzętem dla każdego. Wysoka cena skutecznie odstraszy niejednego potencjalnego zainteresowanego. Surface Book 3 jest jednak komputerem skierowanym do osób wykonujących na co dzień różnego rodzaju kreatywne zadania, które nie pozwalają na jakiekolwiek kompromisy. Zarówno jeżeli chodzi o mobilność, jak i wydajność.

Reklama

Surface Book 3 jest dość ciężki, gdyż cała obudowa została wykonana ze stopu magnezu. Komputer ma pełen zestaw portów komunikacyjnych - cześć jest umieszczona w sekcji z ekranem, a część w sekcji z klawiaturą. Jedną od drugiej możemy oddzielić po naciśnięciu przycisku zwalniającego mocowanie.

Wyświetlacz odchylimy na kąt 120 stopni i jest on przymocowany do części bazowej pięcioma punktami. Surface Book 3 pod postacią laptopa nie jest szczególnie stabilny - nawet delikatny ruch może wywołać zmianę pozycji ekranu.

Surface Book 3 bez klawiatury to autonomiczne urządzenie - tablet z dotykowym ekranem PixelSense. Można obsługiwać go zarówno palcami, jak i piórem Surface Pen (obsługuje funkcję pisma odręcznego). Warto wspomnieć, że Surface Book 3 można wpiąć do stacji bazowej "odwrotnie", decydując się na tzw. tryb namiotu.

Wszystkie podzespoły znajdują się pod ekranem, łącznie z baterią. W sekcji bazowej (z klawiaturą) znajduje się natomiast drugi akumulator, który pozwala na wydłużenie czasu pracy na Surface Book 3. W przypadku 13,5-calowego modelu mówimy o czasie pracy do 15,5 godzin, a model większy (15-calowy), to żywotność baterii na poziomie nawet 17,5 godzin pracy.

Wykonanie i wydajność

Surface Book 3 ma wygodną, pełnowymiarową klawiaturę - ma ona wygodny skok i pracuje dość cicho. Na pochwałę zasługuje również touchpad, który jest jednym z najbardziej responsywnych, jakie można znaleźć wśród laptopów z systemem Windows. Klawiatura dysponuje podświetleniem, które umożliwia pracę po zmroku.

Hybryda Microsoftu to sprzęt dla profesjonalistów. Dysponuje mocną specyfikacją techniczną, którą docenią nawet najbardziej zaawansowani użytkownicy. Na przykład: 15-calowy model w konfiguracji z Intel Core i7, 32 GB RAM, dyskiem SSD 512 GB, na której można korzystać m.in. z Adobe Creative Cloud i oprogramowania CAD, to propozycja odpowiednia dla twórców i projektantów. Takie podzespoły docenią również programiści, którzy korzystają z programów, takich jak Microsoft Visual Studio i Unity. Zwłaszcza, że w Surface Book 3 znajdziemy dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GTX GeForce.

Surface Book 3 jest bardzo dobrze wykonany. Nie znajdziemy tu wykończenia alcantary (jak w modelach Surface Pro 7 czy Surface Go 2), ale kontakt z zimnym metalem obudowy także ma swój urok. Trzeba pamiętać, że podczas korzystania z bardziej zaawansowanych aplikacji, obudowa Surface Book 3 nagrzewa się, ale pojedynczy wentylator (umieszczony pod ekranem) nie daje się we znaki i działa cicho.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy