ThinkPad X1 Nano – ultralekki, wytrzymały i zawsze bezpieczny

Technologia 5G, wysoka wydajność, bezpieczeństwo i tylko 907 gramów? Wydawać by się mogło, że połączenie tych wszystkich cech w jednym sprzęcie jest poza zasięgiem możliwości producentów, ale Lenovo udało się temu sprostać. Przyglądamy się jednemu z najciekawszych, ultralekkich komputerów na rynku – modelowi ThinkPad X1 Nano.

ThinkPady już od wielu lat są kojarzone jako niezawodna marka komputerów do pracy. W świecie technologii nikt jednak nie spoczywa na laurach, dlatego Lenovo, nieustannie usprawniając kolejne generacje swoich urządzeń stworzyło ThinkPad X1 Nano, które jest tego najlepszym możliwym dowodem.

Inżynierski majstersztyk

Niepowtarzalnym atutem wspomnianego ThinkPada jest jego waga. Model X1 Nano to tylko 907 gramów czystej technologii. Po jego podniesieniu mamy wrażenie, że trzymamy w dłoniach tablet, a nie typowego, zazwyczaj ciężkiego laptopa. Różnicę odczujemy szczególnie w momencie, kiedy zdamy sobie sprawę, że laptop z 13-calowym ekranem może być tak ultralekki.

Reklama

Jak się okazuje, lekka waga ThinkPada X1 Nano idzie w parze z jego wytrzymałością - komputer zniesie więcej niż większość cięższych i masywnych komputerów. Lenovo przetestowało go pod kątem zgodności z 12 wymaganiami tzw. normy wojskowej. Było to ponad 200 testów jakościowych, w których znalazły się scenariusze użytkowania: w ekstremalnie niskiej temperaturze, podczas zalania, w symulacji burzy piaskowej i przede wszystkim - upadku laptopa na ziemię.

X1 Nano wykonano z materiałów najwyższej klasy - model z ekranem dotykowym posiada pokrywę z włókna węglowego, a jego kompaktowe rozmiary (13,87 mm x 292,8 mm x 207,7 mm) sprawiają, że jest to unikatowy laptop na rynku.

ThinkPad X1 Nano wygląda jak sprzęt prosto z kadrów filmów science fiction. Design potrafi zwrócić uwagę, a w szczególności to, co znajdziemy po otwarciu pokrywy ekranu.

Intel Evo i nowe proporcje ekranu

W ultralekkim laptopie znajdziemy ekran 2K w formacie 16:10. Takie proporcje ekranu sprawią, że zobaczymy znacznie więcej - arkusz kalkulacyjny stanie się prostszy w edycji, maile łatwiejsze w organizacji, a oglądanie filmu jest jeszcze przyjemniejsze. Podświetlana, odporna na zalanie klawiatura z dedykowanymi klawiszami funkcyjnymi, przydatnymi podczas konferencji sprawia, że laptop jest sprzętem wręcz stworzonym do pracy.

Rozmiary nie oznaczały dla producenta żadnych kompromisów. ThinkPad X1 Nano korzysta z platformy Intel Evo, przeznaczonej wyłącznie dla najlepszych laptopów. Perspektywa pracy, nawet do 13 godzin bez konieczności ładowania, dzięki wydajności sprzętu jest jak najbardziej możliwa, a po podłączeniu ładowarki - za sprawą technologii Rapid Charge - naładujemy komputer w zaledwie godzinę do 80 proc. baterii. Dotychczas tak szybkie ładowanie znaliśmy z topowych smartfonów, a zaimplementowanie go w komputerach przenośnych stanowi duże ułatwienie dla tych, którzy nie zawsze mogą pozwolić sobie na dłuższe "uziemienie" pod ładowarką.

Sama specyfikacja również robi wrażenie: procesor Intel i7 11. generacji, grafika Intel Iris X, ultraszybki dysk SSD o pojemności do 1TB, nawet 16 GB RAM-u. W X1 Nano znajdziemy również Wi-Fi 6, 2 porty Thunderbolt 4, a nawet wsparcie dla 5G. Jest to sprzęt godny polecenia zarówno do pracy, jak i do oglądania filmów, a nawet gier.

Najwyższy poziom zabezpieczeń

Osobie pracującej na ThinkPad X1 Nano zależy na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Lenovo w tym modelu wykorzystuje  biometrię i sztuczną inteligencję. Komputer Lenovo zostanie automatycznie zablokowany, w momencie, kiedy od niego odejdziemy. Dzięki możliwości rozpoznawania twarzy nikt poza nami, nie będzie mógł skorzystać z laptopa. Interesującą cechą tego sprzętu jest moment, w którym otworzymy klapę, a komputer wybudzi się z trybu uśpienia w... sekundę! Ktokolwiek skorzysta z tego patentu, nie będzie mógł się bez niego obejść. Jeśli natomiast nie chcemy korzystać z aktywnej podglądu - fizyczna przesłona kamery ThinkShutter wyłączy ją wraz z mikrofonem. Wisienką na torcie są dedykowany moduł Trusted Platform szyfrujący dane i specjalny czytnik linii papilarnych Match-on-Chip. Komputer jest niczym sejf.

Przy zakupie ThinkPada X1 Nano zyskamy nie tylko niezwykle wydajny i ultramobilny sprzęt, ale również usługę serwisową Lenovo Premier Support. Zapewnia ona wszechstronne wsparcie dla sprzętu wraz z oprogramowaniem (OEM), priorytetyzację dostępności części wraz z naprawą w domu lub biurze klienta. Co więcej jest to także zaawansowana świadczona całodobowo pomoc techniczna oraz jeden punkt kontaktowy do zarządzania sprawą usterki od początku do końca bez konieczności przełączania się przez infolinię.

907 gramów mocy

Na rynku nie brakuje laptopów biznesowych, ale takie propozycje jak ThinkPad X1 Nano to prawdziwy unikat. Lenovo po raz kolejny udało się stworzyć perfekcyjne połączenie designu, technologii i efektywności, zamknięte w sprzęcie ważącym 907 gramów. Jeśli zatem szukamy ultralekkiego laptopa, którego producent nie pozwolił sobie na żadne kompromisy, wybór ThinkPad X1 Nano wydaje się więcej niż słuszny.

 

Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy