Reklama

Konkurs: Men X-Treme – Wyniki

Przyglądając się półkom sklepów z kosmetykami trudno nie zauważyć ogromnej przewagi rynku kosmetyków dla kobiet. Reklama też jest zdecydowanie bardziej ukierunkowana na odbiór przez kobiety. A co ze skórą mężczyzny

Skóra mężczyzny składa się z większej liczby komórek niż skóra kobieca, ma grubszą warstwę rogową i bardziej kwaśne pH dzięki czemu lepiej broni się przed szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego. Większa ilość kolagenu powoduje, że skóra mężczyzny  później traci sprężystość i wolniej starzeje się. Dzięki działaniu hormonów androgenowych naskórek jest lepiej broniony przed wysychaniem i uszkodzeniem bariery lipidowej. Hormony męskie powodują też lepsze ukrwienie i pobudzenie wytwarzania melaniny przez co cera mężczyzny jest zwykle ciemniejsza od kobiecej.

Reklama

Wszystkie te czynniki sprawiają, że mogłoby się wydawać, że skóra mężczyzny lepiej opiera się problemom i upływowi czasu. Warto jednak zaznaczyć, że zmarszczki u mężczyzny mimo, że pojawiają się kilka lat później niż u kobiety to jednak są głębsze i bardziej widoczne.

Dodatkowo większość mężczyzn często goli się i skarży na związane z tą czynnością podrażnienia, zaczerwienienia i stany zapalne. Wielu Panów nadal tuż po goleniu aplikuje na skórę  preparaty perfumowane oparte na alkoholu, co niejednokrotnie doprowadza do podrażnień i nieestetycznych zapaleń mieszków włosowych. Takie postępowanie jest niewłaściwe, bo skóra po zwykłym goleniu nie wymaga dezynfekcji lecz nawilżenia oraz  łagodzenia zaczerwienień i podrażnień.

Wychodząc naprzeciw potrzebom męskiego konsumenta firma Eveline Cosmetics stworzyła nową linię Men X-Treme obejmującą krem regenerujący o działaniu przeciwzmarszczkowym, matujący żel do mycia twarzy i głęboko nawilżający krem przeciw zaczerwienieniom. Na szczególną uwagę zasługuje elegancka, typowo męska stylistyka opakowań. Produkty mają lekką konsystencję i nie zostawiają tak nielubianego przez mężczyzn, tłustego filmu. Po aplikacji nie powodują świecenia twarzy. Skutecznie pielęgnują skórą, niwelują jej problemy i przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek.

Mieliśmy dla was konkurs, w którym mogliście wygrać kosmetyki Men X-Treme. Są to zestawy dla panów składające się z: MEN X-TREME - Multifunkcyjny krem ekstremalnie nawilżający, MEN X-TREME - żel po goleniu nawilżający z mentolem, MEN X-TREME - Nawilżający żel pod oczy redukujący cienie i obrzęk. Do rozdania mamy 10 takich zestawów. 

Oto lista zwycięzców:

Paweł Knap

Jowita Sadowska

Maja Krysiak

Jacek Liszewski

Piotr Przekop

Piotr Pych

Rafał Stacherczak

Ewa Serafin

Łukasz Mordon

Rafał Guga

Gratulujemy!
Nagrody zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy