Reklama

Data premiery i pierwsze informacje na temat nowego Xboxa

Wystąpienie Microsoftu w ramach targów E3 było prawdziwą ucztą dla graczy i gigant z Redmond zasypał nas świetnie zapowiadającymi się produkcjami.

W czasie konferencji szef działu Xbox, Phil Spencer, wspomniał też mimochodem o szykowanej już przez Microsoft nowej konsoli, która rozpocznie kolejną generację tego producenta. Nie otrzymaliśmy tu jednak żądnych szczegółów z pierwszej ręki i musieliśmy zadowolić się „zaawansowanymi pracami nad architekturą next-genowego Xboxa”. Z pomocą przychodzą nam jednak nieoficjalne źródła, takie jak Paul Thurrott, który niejednokrotnie udowodnił, że można ufać mu w kwestii doniesień z obozu Microsoftu.

Z jego informacji wynika, że kolejna generacja Xboxa zadebiutuje na rynku w 2020 roku (zapewne w czwartym kwartale), co wydaje się bardzo prawdopodobnym scenariuszem, ponieważ Microsoft mocno przegrywa konsolowe starcie z Sony na obecnej generacji i zapewne nie będzie chciał za bardzo wydłużać żywota Xboxa One. Nowa konsola nosić ma nazwę kodową Scarlett, a projekt ten składać ma się z całej rodziny urządzeń, a nie pojedynczego produktu (Xbox One też doczekał się 3 wersji), choć nie wiadomo, czy zadebiutują one w jednym czasie, czy ich premiera będzie stopniowa.

Reklama

Co z grami? Wiele wskazuje na to, że zapowiedziane na tegorocznym E3 Halo Infinite będzie właśnie startowym tytułem nowego Xboxa. Produkcja nie otrzymała bowiem jeszcze żadnego, nawet przybliżonego terminu premiery, a jej producent na swoim blogu wspomina o rodzinie Xbox, zamiast konkretnie o konsoli Xbox One. Poza tym, jakość zaprezentowana na zwiastunie byłaby bardzo trudna do uzyskania na obecnej generacji (w przypadku podstawowego modelu wydaje się to wręcz niemożliwe).

Oczywiście są to niepotwierdzone informacje i należy podchodzić do nich z dystansem, ale jeśli coś jest na rzeczy to za rok na E3 powinniśmy doczekać się już konkretnych zapowiedzi.

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy