Takiej technologii w sporcie jeszcze nie było. Dostępna dla każdego

Jazda na rowerze i bieganie zaliczają się do ulubionych sportów Polaków. Naprawdę nie potrzebujemy wiele, by zacząć je uprawiać. By aktywność sprawiała nam jeszcze większą przyjemność, chętnie sięgamy po użyteczne gadżety. Decathlon zaprezentował innowacyjne rozwiązania technologiczne, które wyniosą te dyscypliny na wyższy poziom.

Prezentacja Partnera

Innowacyjne rozwiązania dla sportu

Miłośnicy sportu, szczególnie biegania i kolarstwa, przekonują, że aktywności fizycznej można się oddawać w każdych warunkach i niezależnie od budżetu. Ale gdy sport staje się naszą prawdziwą pasją, chętnie sięgamy po nowinki technologiczne.

Z takiego założenia wychodzi Decathlon, marka, która od wielu lat podejmuje działania na rzecz ułatwiania dostępności do sportu. W myśl tej filozofii co roku odbywa się wydarzenie Reveal Innovation, którego celem jest zaprezentowanie i nagrodzenie najbardziej innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez inżynierów i designerów. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: design, technologia, projekt ekologiczny i zastosowanie. Gala tegorocznej edycji odbyła się 20 października. W głosowaniu na żywo spośród 16 projektów zakwalifikowanych do finału wyłoniono czterech zwycięzców.

Rower z automatyczną skrzynią biegów

Wśród nagrodzonych projektów znalazły się również te, które posłużą miłośnikom najchętniej uprawianych nad Wisłą sportów. Najpopularniejszą wśród Polaków aktywnością, według danych zebranych przez GUS w raporcie "Uczestnictwo w sporcie i rekreacji ruchowej w 2021 r.", jest jazda na rowerze.

I to właśnie rower otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii innowacje w technologii.

Celem tej kategorii było wyłonienie najbardziej śmiałych innowacyjnie projektów w zakresie wykorzystania materiałów, komponentów i systemów. Nowa technologia ma służyć potrzebom sportowców - sprawiać, by sprzęt nie tylko nie przeszkadzał w aktywności, ale wręcz wynosił ją na wyższy poziom.

Taki jest właśnie rower Long Distance 920 E Connected, stworzone specjalnie na potrzeby konkursu innowacyjne urządzenie wyposażone w funkcję silnika automatycznej skrzyni biegów. Dzięki temu możemy zapomnieć o przerzutkach. Niezależnie od tego, czy poruszamy się w terenie, czy w ruchu ulicznym, jazda stanie się płynniejsza i łatwiejsza.

Żel energetyczny w jadalnej membranie

W kategorii innowacja w projekcie ekologicznym pierwszą nagrodę uzyskał produkt, który z pewnością zyska uznanie biegaczy, ale nie tylko - docenią go także miłośnicy innych treningów cardio oraz siłowych. Mowa o żelu energetycznym w kapsułkach. Jego membrana została wykonana z produktów jadalnych (alg i roślin).

Brak plastikowej folii sprawia, że produkt jest bardziej przyjazny środowisku. Jest także wygodniejszy w użyciu, gdyż nie musimy go otwierać i nie mamy problemu z koniecznością wyrzucenia folii, co mogłoby utrudniać m.in. bieg w terenie. Kapsułkę zjada się w całości - membrana po prostu rozpływa się w ustach.

Pozostałe projekty

Na uwagę kolarzy i biegaczy zasługują również inne wyróżnione w konkursie produkty. W kategorii innowacja w projekcie ekologicznym do finałowej czwórki trafił Helmet Explore 100, czyli bezpieczny i przyjazny środowisku kask wykonany z recyklingowych komponentów, a także One Shoe - buty wyprodukowane z jednego materiału, które w całości nadają się do recyklingu, by w przyszłości posłużyć do produkcji innego produktu.

Wyróżniono również składany rower, który umożliwia bycie pieszym i rowerzystą jednocześnie. Dzięki opatentowanemu zawiasowi w sekundę i z łatwością go rozłożymy. Wszystkie produkty, które zostały zaprezentowane podczas wydarzenia, można obejrzeć w wirtualnym showroomie.

Decathlon od lat stawia na innowacyjne i przyjazne środowisku produkty. Ambicją firmy jest, by do 2026 r. wszystkie sprzedawane produkty były wykonane w duchu ekodesignu, czyli z użyciem materiałów przyjaznych środowisku i wyprodukowanych przy użyciu mniej energochłonnych procesów. Marce zależy również na tym, by produkty miały długą żywotność i zachęcały do odpowiedzialnego stylu życia.

 

Prezentacja Partnera

 materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy