Amerykanin, który miał kontakt z Ebolą, przyjęty do szpitala w Pradze

article cover
Amerykanin narażony na kontakt z wirusem Ebola przyjęty w szpitalu w Pradze123RF/PICSEL

W skrócie

  • Amerykański lekarz, który kontaktował się z osobą zakażoną wirusem Ebola, został przyjęty do Szpitala Uniwersyteckiego Bulovka w Pradze w związku z prośbą rządu USA.
  • Pacjent nie wykazuje żadnych objawów i pozostaje odizolowany pod obserwacją przez okres do trzech tygodni; czeskie władze zapewniają, że nie istnieje zagrożenie dla społeczeństwa.
  • Obecny wybuch Eboli w Afryce Wschodniej powoduje szczep Bundibugyo, na którego nie ma zatwierdzonej szczepionki ani skutecznego leczenia.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie
"Nie ma realnego ryzyka dla szerszej publiczności. Pacjent będzie monitorowany zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa" - oświadczył Adam Vojtěch, minister zdrowia Czech.
Sherlock Holmes o mało wtedy nie zginął. Słynna scena przy wodospadzie Reichenbach© 2026 Associated Press
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?