Reklama

Jak różne zapachy działają na kobiety?

Nie ulega wątpliwości, że kobiety znacznie lepiej radzą sobie ze zmysłem powonienia. Naukowcy udowodnili, że ich węch może być nawet o 40 proc. lepszy od naszego. Dlatego tak dużą wagę przywiązują do otaczających je aromatów. Jak różne zapachy działają na kobiety?

Każdy z nas kiedyś zastanawiał się, jak to możliwe, że mało atrakcyjny facet cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kobiet. Winę za to ponosi zapach, który wabi płeć piękną znacznie lepiej niż wygląd potencjalnego partnera. Przy pomocy węchu kobieta jest w stanie określić zgodność tkankową partnera, wyczuć jego emocje, a nawet poznać niektóre cechy charakteru. Co ciekawe my także przy swoim wyborze kierujemy się własnym nosem. Zapach kobiety przechodzącej owulację powoduje u nas zwiększenie poziomu testosteronu, a co za tym idzie - silniejsze libido. To działa, nawet jeśli zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Niestety, nie mamy wpływu na nasz naturalny zapach. Co jednak możemy zrobić, by przyciągnąć kobiety zapachem?

Reklama

Bezpieczne wspomnienia

Zapachy mają magiczną moc przywoływania wspomnień. Nie bez powodu osoby borykające się z amnezją pourazową wykorzystują aromaty, by przypomnieć sobie konkretne sytuacje. W przeciwieństwie do obrazów i dźwięków, woń utrzymuje się w naszej pamięci znacznie dłużej. Dzięki temu nie tylko rozpoznamy zapach perfum naszej pierwszej miłości, ale również przy pomocy aromatu będziemy w stanie powrócić do przyjemnych wspomnień. Co przywołuje pozytywne emocje u kobiet? Zapachy kojarzące się z bezpieczeństwem, domową, rodzinną atmosferą i romantycznym klimatem. To oznacza, że męskie perfumy charakteryzujące się nutami drzewnymi i korzennymi w naturalny sposób sprawiają, że kobiety czują się przy nas dobrze. Doskonałym przykładem jest także zapach bobu tonka. Nie dajmy się zwieść nazwie - choć woń bobu raczej nie jest zachęcająca, tonkowiec to zupełnie odmienna roślina, będąca sama w sobie doskonałą kompozycją zapachową. Pachnie świeżym sianem, karmelem, nutą wanilii, a także cynamonu, migdałów czy wędzonych śliwek. Taka mieszanka od razu sprawia, że myślami wracamy do miłych chwil i czujemy ciepło domowego ogniska.

Rozpalone zmysły

Aromaty drzewne i korzenne mają jeszcze inne zalety - często uważane są za afrodyzjaki. Oznacza to, że perfumy zawierające nuty cedrowe, sandałowe czy waniliowe są świetnym elementem gry wstępnej, ponieważ rozpalają kobiece zmysły. W tej roli świetnie sprawdzają się również inne, pikantne aromaty. Świetnym przykładem jest tu aromat czarnego pieprzu, który podgrzewa atmosferę i nadaje naszym relacjom nieco pikanterii. Połączenie drzewnych nut z czarnym pieprzem i wanilią możemy znaleźć między innymi w perfumach Power Of Seduction Extreme sygnowanych przez Antonio Banderasa.

Świeżość lata, magia wiosny

Budząca się do życia przyroda, możliwość zrzucenia zimowych kurtek i świecące słońce - wiosna od zawsze kojarzy się z czymś wyjątkowo przyjemnym. Nic więc dziwnego, że kwieciste aromaty cieszą się takim powodzeniem wśród płci pięknej. Podobne emocje budzą w kobietach również zapachy cytrusowe, kojarzące się z latem, wakacjami i ciepłymi krajami. Tu liczą się nie tylko pomarańcze, cytryny i limonki, ale również bardziej egzotyczna woń bergamotki, która w perfumach Power Of Seduction Extreme Antonio Banderasa gra rolę nuty głowy obok pikantnego czarnego pieprzu i kwiecistej lawandyny.

Aromatyczne dodatki

To, że kobiety kochają piękne zapachy, nie znaczy, że możemy skupić się wyłącznie na własnych perfumach. Liczą się także małe drobiazgi, jak pachnące świece, płatki róż czy bukiet kwiatów na powitanie. Takie niewielkie drobiazgi od razu budzą w płci pięknej miłe wspomnienia i pozytywne emocje.  

Artykuł powstał we współpracy z marką Antonio Banderas Fragrances.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama