Reklama

Rekordowy strzał ukraińskiego snajpera. Zabił z niemal trzech kilometrów

Ukraiński snajper zastrzelił rosyjskiego żołnierza z odległości niemal trzech kilometrów, co stanowi drugi najdalszy śmiertelny strzał w historii. Siły Zbrojne Ukrainy potwierdziły prawdziwość zdarzenia, choć nie podają jego dokładniejszych szczegółów.

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad 260 dni, w trakcie których miało miejsce wiele zadziwiających, tragicznych czy heroicznych wydarzeń. O jednym z nich - rekordowo dalekim śmiertelnym strzale - poinformowały ostatnimi czasy ukraińskie media.

Rekordowa eliminacja

Jeden ze snajperów naszych wschodnich sąsiadów zastrzelił rosyjskiego żołnierza znajdującego się w odległości aż 2710 metrów od niego. Prawdziwość zdarzenia została nawet potwierdzona przez Siły Zbrojne Ukrainy, co oznacza, że mieliśmy do czynienia z drugim najdalszym śmiertelnym trafieniem, które zostało udokumentowane.

Reklama

- Ukraiński snajper był bardzo blisko pobicia rekordu świata w najdłuższym bojowym strzale snajperskim - możemy przeczytać na oficjalnym profilu Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

- Okupant został wyeliminowany precyzyjnym strzałem naszych sił specjalnych z odległości 2710 m - dystansu, który obecnie plasuje się na drugim miejscu w światowym rankingu, potwierdzonym przez dowództwo Sił Zbrojnych - czytamy dalej.

- Przypomnijmy, że pierwsze miejsce na świecie zajmuje strzał kanadyjskiego snajpera z odległości 3540 metrów podczas wykonywania zadania w Iraku. Drugie miejsce należało do Brytyjczyka, Craiga Harrisona, na dystansie 2475 metrów - wspomina instytucja.

Niestety nie poznaliśmy żadnych dokładniejszych szczegółów dotyczących rekordowego strzału ukraińskiego snajpera. Nie wiadomo, kiedy i gdzie miał on miejsce, oraz jakiego rodzaju broni użyto. Możemy za to zobaczyć trafienie na krótkim nagraniu udostępnionym przez wspominane Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jedyna udokumentowana eliminacja z dalszej odległości miała miejsce w maju 2017 roku w Iraku, kiedy kanadyjski strzelec z jednostki specjalnej Joint Task Force 2 zabił bojownika Państwa Islamskiego z odległości 3540 metrów. Strzał został oddany z karabinu McMillan TAC-50.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama