6 mln fanów na Facebooku w 3 godziny

Jak zdobyć miliony fanów w kilka godzin? To proste - wystarczy grać w jednym z europejskich klubów, zdobyć tytuł Piłkarza Roku FIFA i zarabiać ponad 30 mln euro rocznie. Na koniec trzeba założyć konto na Facebooku. Komu się to udało?

Niekwestionowaną gwiazdą Twittera został kilka tygodni temu Charlie Sheen. Wystarczyła jedna doba, aby jego tweety zaczął śledzić ponad milion internautów. Milion fanów nie jest jednak liczbą, która zrobiłaby wrażenie na innym gwiazdorze.

Argentyński piłkarz grający w barwach klubu FC Barcelona - Leo Messi - założył stronę na Facebooku. Reakcja fanów przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu trzech godzin jego stronę polubiło ponad 6 milionów internautów. Później fanów przybywało w nieco wolniejszym tempie - do strony dopisywało się około 500 osób na minutę.

Reklama

Skąd tak duża popularność? Urodzony w 1987 roku w Argentynie Lionel Messi grał w piłkę od najmłodszych lat. Jego kariera przyspieszyła - paradoksalnie - w wyniku problemów zdrowotnych. Konieczność leczenia w Europie sprawiła, że Messi zaczął grać w klubie FC Barcelona.

Mimo wielokrotnych namów piłkarz nie zdecydował się na zmianę obywatelstwa i nadal zasila reprezentację Argentyny. W 2010 roku został uznany za najlepiej zarabiającego piłkarza świata - na jego konto wpłynęło 33 mln euro.

Warto podkreślić, że jego macierzysty klub, FC Barcelona, może pochwalić się dwunastoma milionami fanów na Facebooku. Znacznie gorzej wypada sponsor Messiego - Adidas. Firmę tę polubiło do tej pory zaledwie 1,9 miliona internautów.

Sądzicie, że Messi ustanowił rekord nie do pobicia? Czy - waszym zdaniem - ktokolwiek może liczyć na równie spektakularny wynik?

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy