Reklama

7 darmowych aplikacji na Androida, które warto zainstalować

Wszyscy użytkownicy Androida znajdą aplikacje Skype, Facebook, Spotify czy Instagram. Tymczasem sklep Google Play oferuje znacznie więcej bardzo przydatnych i darmowych apek, które doskonale sprawdzą się na naszym smartfonie. Oto siedem programów wartych uwagi.

TripAdvisor


Podróżując, zarówno po Polsce, jak i poza granicami naszego kraju, często popełniamy poważny błąd - nie wiemy, co warto zwiedzić, gdzie zjeść dobry obiad i w którym miejscu bawić się wieczorem. Na ratunek przychodzi TripAdvisor, aplikacja z potężną bazą 225 mln opinii podróżników z całego świata. Najlepsze miejscówki, dobre restauracje z podziałem na rodzaje kuchni, wszystko, co chcemy wiedzieć o życiu nocnym i gotowe plany na całodzienne zwiedzanie -  to wszystko znajdziemy w TripAdvisor. Na tym nie koniec. Na podstawie istniejącej bazy z opiniami stworzono ponad 300 gotowych przewodników po największych miastach świata. Wystarczy ją wcześniej pobrać, a na miejscu przewodnik z TripAdvisor działa bez korzystania z transferu danych. Dzięki takiemu przewodnikowi dostajemy mapę miasta oraz informacje o najciekawszych miejscach i lokalach w naszym pobliżu. Jak to możliwe? TripAdvisor wykorzysta moduł GPS z naszego telefonu, wskazując naszą pozycją na mapie. Nie ma mowy o tym, abyśmy zabłądzili lub nie wiedzieli, gdzie można dobrze zjeść.

Reklama

Evernote


Aplikacja umożliwiająca tworzenie rozbudowanych notatek okraszonych zdjęciami, linkami oraz dodatkowymi plikami (na przykład plikami tekstowymi PDF). Intuicyjny interfejs oraz szybka synchronizacja danych z "chmurą", czyli zapisanie naszych notatek na bezpiecznym serwerze, do którego mamy dostęp z dowolnego miejsca na świecie, to kolejny duży plus Evernote. A jaki jest jego największy atut? Nasze notatki możemy przeglądać na dowolnym urządzeniu, od smartfonu na komputerze kończąc. Robimy zdjęcie, dorzucamy do notatki, w tle ma miejsce szybka synchronizacja, i od razu możemy kontynuować prace z Evernote na przykład na komputerze. Notatki można współdzielić z innymi osobami. Nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo przydatna może być ta funkcja.

Wunderlist


Każdego dnia musimy pamiętać o szeregu rzeczy do zrobienia: lista zakupów, obowiązki w pracy, dziesiątki spraw na uczelni i tak dalej. Często trzeba dzielić wymienione zadania z drugą osobą, co prowadzi do nieporozumień, jak na przykład dwie osoby kupujące ten sam produkt. Co może pomóc nam w organizowaniu kolejnych zadań i wymianie informacji?  Wunderlist, najlepsza aplikacja z serii "Lista rzeczy do zrobienia". Przykład? Tworzymy kategorię "Zakupy", robimy listę, wysyłamy ją drugiej osobie, a w sklepie odznaczamy te produkty, które właśnie kupiliśmy. Lista powoli się kurczy, nie ma bałaganu, a druga osoba wie, co udało się znaleźć, a co jeszcze można dokupić. Łatwa w obsłudze, ale wbrew pozorom bardzo przydatna apka.


Periscope


"Peryskop" to obecnie najbardziej "gorąca" nowa aplikacja społecznościowa, jaką można znaleźć w sklepie Google Play. Na czym polega jej fenomen? Periscope umożliwia każdemu transmisję materiałów wideo na żywo do odbiorców z całego świata. Jeśli nie chcemy transmitować, zawsze można obejrzeć relacje innych osób. To świetny sposób na odwiedzenie muzeów na innym kontynencie, uczestniczenie w imprezach sportowych lub spotkaniach z celebrytami. Każdą transmisję oceniamy przy pomocy serduszek, które wręczamy po naciśnięciu ekranu. Im więcej serduszek otrzyma dana transmisja, tym wyżej wyląduje w statystykach Periscope.

Snapseed


Dostępne na rynku smartfony robią świetnie zdjęcia. Jednak czasami chcemy  dokonać zmian nawet przy udanych fotografiach. Kiedyś potrzebowaliśmy do tego komputera - dzisiaj o wiele łatwiej i szybciej dokonamy edycji zdjęć przy pomocy takich aplikacji jak Snapseed. Jednym kliknięciem możemy wyretuszować zdjęcie, skorygować jego perspektywę lub poddać je ponownej obróbce. Od prostych operacji zmiany kontrastu, przez przycięcie fragmentu wykonanej fotografii na korygowaniu detali i zmianie filtrów kończąc. Nie trzeba być ekspertem, aby bardzo szybko rozszyfrować interfejs Snapseed. Wystarczy kilkanaście minut, aby opanować aplikację i już nigdy nie będzie trzeba korzystać z PhotoShopa.

Tunein Radio


Aplikacje umożliwiające słuchanie audycji radiowych z całego świata przez Internet to nadal najlepsze darmowe, legalne źródło muzyki. A jeśli mówimy o aplikacjach zbierających stacje radiowe, nie ma lepszej rekomendacji niż Tunein Radio. Niezależnie od preferowanego gatunku muzyki - w bazie mającej ponad 100 tys. stacji znajdziemy wszystko, czego szukamy. Kilka kliknięć i nie jesteśmy już zdani na nasze rodzime radio. Tunein Radio umożliwia stworzenie własnego profilu, dzięki któremu smartfon zapamięta nasze ulubione kanały oraz zasugeruje nam ciekawe stacje. Aplikacja zsynchronizuje się także z naszym profilem założonym na innym urządzeniu.

VLC

Duże ekrany w smartfonach takich jak ZenFone 2 dobrze nadają się do oglądania filmów. Pamiętajmy jednak, że podobnie jak na komputerze, bez odpowiedniej aplikacji nie odtworzymy większości plików wideo. Konieczne będzie zainstalowanie odpowiedniego playera. Najlepiej skorzystać z VLC, znanego z systemu Windows. Ta sprawdzona apka poradzi sobie praktycznie z każdym dostępnym w Internecie formatem zapisu wideo. Jej istotną zaletą jest wsparcie dla polskich napisów do filmów. VLC  może również pełnić funkcję odtwarzacza muzycznego. Jeśli nigdy nie chcemy mieć problemów oglądaniem filmów na smartfonie  - koniecznie pobierzmy VLC.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama