83 proc. abonentów platformy n ogląda HDTV

Wyniki ostatnich badań, zrealizowanych przez MillwardBrown SMG/KRC, wzmacniają pozycję platformy n na rynku platform satelitarnych. Co jest tego powodem?

Na rynku wciąż jest dostępny szeroki wybór dekoderów SD. Jedyną płatną platformą satelitarną, która nie ma ich w swojej ofercie jest platforma n. Wszystkie dekodery platformy n są w systemie HD od pięciu lat, a więc od początku jej istnienia.

83 proc. abonentów platformy n deklaruje, że ogląda telewizję w jakości High Definition. Ponad połowa dekoderów abonentów platformy n posiada usługę PVR, czyli ma możliwość nagrywania, przewijania i zatrzymywania programów. To także największy wskaźnik wśród wszystkich telewizji satelitarnych.

- Kolejne badania odzwierciedlają, jak bardzo wymagającą widownią są Abonenci platformy n. Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że 95 proc. naszych użytkowników jest zadowolona z naszych usług. Dziś uzyskaliśmy potwierdzenie, że bardzo dobrze adresujemy ofertę kontentową jak i technologiczną - mówi Marcin Jarnicki kierownik działu badań marketingowych platformy n. - Celem naszych działań jest jak najlepsza treść oraz jakość obrazu adresowana do najbardziej wymagającej widowni.

Reklama

Podsumowanie badań:

- Czterech na pięciu abonentów platformy n posiada płaski telewizor w systemie HD*

- Blisko połowa abonentów n (45 proc.) posiada telewizory większe niż 30" **

- Większość abonentów platformy n (60 proc.) kupiło nowy telewizor w przeciągu ostatnich trzech lat *

-----

* badania zrealizowane przez MillwardBrown SMG/KRC w listopadzie 2011 r.

** MillwardBrown SMG/KRC Target Group Index lipiec - wrzesień 2011 r.

Źródło informacji

SatKurier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy