Aktualizacja Dysku Google umożliwia blokowanie spamerów

Technologiczny gigant wprowadza aktualizację swojej aplikacji Google Drive. Umożliwia ona m.in. skuteczne blokowanie spamerów.

Niekwestionowaną zaletą korzystania z Dysku Google jest jego przejrzystość i łatwa synchronizacja pomiędzy użytkownikami, korzystającymi z chmury. Niestety możliwość szybkiej wymiany informacji była często przedmiotem nadużyć przez spamerów i trolli internetowych. Teraz się to zmieni.

Google wprowadza właśnie aktualizację, która umożliwi całkowite zablokowanie spamerów. Podczas, gdy wcześniej walka z takim zjawiskiem ograniczała się do ręcznego usuwania niechcianych plików, teraz będzie można po prostu zabronić konkretnym osobom udostępnianie jakichkolwiek treści.

Reklama

Co więcej, łatka dodaje także opcję usuwania wszystkich istniejących plików i folderów, przesyłanych przez danego użytkownika. Jest to łatwy sposób na pozbycie się jednocześnie całego spamu lub obraźliwych treści zamieszczonych przez tę samą osobę.

Jak wynika z oficjalnego wpisu Google - aktualizacja jest właśnie w trakcie wdrażania. Oznacza to, że może minąć trochę czasu, nim trafi do wszystkich użytkowników.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dysk | Dysk Google | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy