Amazon chce kupić system WebOS?

Minęło zaledwie kilka dni od premiery tabletu Amazon Kindle Fire, a w sieci pojawiają się informacje na temat kolejnych modeli tego producenta. Według serwisów DigiTimes i VentureBeat, amerykański właściciel internetowego sklepu planuje stworzenie nie tylko tabletu z matrycą o przekątnej 10", ale także urządzenia pracującego pod kontrolą systemu WebOS.

Druga z informacji, wciąż będąca niewiele więcej niż plotką, jest wyjątkowo intrygująca. Po "śmierci" i masowej wyprzedaży tabletu HP TouchPad, WebOS, jego system operacyjny, poszedł pod młotek.

Przez wiele tygodni żaden z wielkich producentów nie wykazał zainteresowania jego zakupem. Z tego powodu plotka, że Amazon chce nie tylko przejąć prawa do oprogramowania WebOS, ale także całą firmę Palm, wydaje się bardzo nieprawdopodobne.

Co więcej, opublikowana w sieci informacja wydaje się nielogiczna, ponieważ wątpliwym jest, aby Amazon zdecydował się na rezygnację ze swoich planów (lub podwojenie wysiłków) i zaprzepaszczenie wszystkiego, nad czym pracował przez ostatnie miesiące, a czego owocem jest tablet Kindle Fire.

Reklama

Niemniej jednak, przyjemnie byłoby zobaczyć system WebOS wracający do gry w wielkim stylu, mający za sobą giganta pokroju Amazon. Kto wie, może właśnie tak się stanie?

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kindle Fire | amazon.com | Amazon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy