Reklama

Amazon Echo wchodzi do Europy

Amazon Echo to ciekawe rozwiązanie, które dotychczas było dostępne jedynie w USA. Już wkrótce zawita jednak do Europy.

Austria, Niemcy i Wielka Brytania - do tych trzech europejskich krajów w pierwszej kolejności trafi Amazon Echo, czyli głosowy asystent, który wygląda jak głośnik Bluetooth. Urządzenie pełni mniej więcej taką samą funkcję, jak asystentka Siri w iOS, czy Cortana w Windowsie. Głosem Echo jest jednak Alexa, która brzmi podobnie jak legendarna IVONA. 

Obudowa urządzenia to czarny walec o grubości litrowej butelki coli. W środku kryje siedem mikrofonów, subwoofer i głośnik wysokotonowy. Dzięki połączeniu z internetem i chmurą firmy Amazon, Echo jest w stanie odpowiadać na dowolne pytania, pod warunkiem, że zaczną się od słowa "Alexa". Wówczas, sprzęt automatycznie aktywuje połączenie z siecią, analizuje pytanie i formułuje odpowiedź. 

Reklama

Alexa może na przykład powiedzieć jaka będzie pogoda,  co ciekawego wydarzyło się na świecie, jaki jest aktualny kurs franka, a także przetłumaczyć wypowiedziane słowa na wybrany język. Co więcej, dzięki kompatybilnym peryferiom, można zarządzać urządzeniami gospodarstwa domowego i akcesoriami. 

W USA gadżet można nabyć za niecałe 180 dolarów, więc można podejrzewać, że europejska cena będzie wynosić około 150 euro. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dom przyszłości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne