Aparat Socialmatic, czyli ikona Instagram ożyła

W przyszłym roku ma pojawić się w sprzedaży aparat fotograficzny przypominający ikonę aplikacji Instagram. Będzie łączyć się z internetem i natychmiastowo drukować zdjęcia.

W maju włoski projektant Antonio De Rosa (znany też jako autor makiety iPhone'a 5) opublikował w sieci zdjęcia Socialmatic - prawdziwego aparatu zaprojektowanego na wzór ikony aplikacji Instagram. Historia doczekała się swojego dalszego ciągu i dzisiaj wiemy już, że Socialmatic to nie tylko internetowa ciekawostka, ale pomysł, który faktycznie ma wejść w życie. Pierwszy prototyp zostanie pokazany pod koniec roku, a w połowie 2013 urządzenie ma trafić do sprzedaży.

Prowadzona przez De Rosę firma ADR Studio zapowiada, że będzie on wyposażony w dwa obiektywy, zoom optyczny, lampę błyskową i ekran dotykowy. Ponadto Socialmatic oferuje 16 GB pamięci, pozwala łączyć się przez Wi-Fi i Bluetooth, a także natychmiastowo drukować wykonane fotografie jako nalepki z kodem QR.

Socialmatic, który na zewnątrz do złudzenia przypomina ikonę szalenie popularnej, kochanej i nienawidzonej aplikacji, zapowiada się jako całkiem ciekawy amatorski gadżet i może okazać się, że trafi w zapotrzebowanie rynkowe. W tym roku odbyło się już kilka premier wielofunkcyjnych aparatów. Na rynku są dostępne takie modele jak Polaroid Z340, umożliwiający natychmiastowy druk zdjęć wykonanych cyfrowo, czy łączące funkcje aparatu fotograficznego i smartfona (jak korzystające z systemu Android Polaroid SC1630 i nowość ostatnich tygodni, Nikon Coolpix S800C).

Reklama

Jak przyjmie się urządzenie, które oferuje jednocześnie druk i łączność z internetem? Jeśli produkcja Socialmatic faktycznie dojdzie do skutku, przekonamy się już wkrótce. Ciekawe, czy moda na Instagram przetrwa do tego czasu...

Olga Drenda

http://fotoblogia.pl

Źródło informacji

Fotoblogia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Aparat fotograficzny | Instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy