Apple osiągnęło wartość 2 bilionów dolarów

Apple stało się pierwszą amerykańską firmą, która osiągnęła kapitalizację rynkową w wysokości 2 bilionów dolarów. To ogromny kamień milowy.

Osiągnięcie wartości na poziomie 2 bilionów dolarów, to nie tylko największy kamień milowy w historii producenta z jabłkiem w logo, ale również świadectwo pokonania pandemii koronawirusa. Wartość firmy podwoiła się z jednego do dwóch bilionów w ciągu nieco ponad 24 miesięcy. Akcje amerykańskiej firmy przekroczyły granicę 467,77 dolarów za sztukę.

Mimo tego, iż dochody rosną, Apple stoi w obliczu regulacyjnych przeszkód związanych ze swoim ekosystemem aplikacji oraz ostatnimi problemami - między innymi z Epic Games oraz grą Fortnite. Programiści złożyli pozew antymonopolowy przeciwko firmie z jabłkiem w logo. Wszystko to przez prowizje w wysokości 30 proc. pobierane przez firmę z App Store.

Reklama

Przyszłość Apple zależy już nie tylko od iPhone’a, ale również od udanych usług, które firma zdaje się tworzyć na bieżąco . Sam smartfon przyniósł do Apple wartość na poziomie 1 biliona dolarów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy