Apple przeprasza Samsunga. W specyficzny sposób

Na swojej brytyjskiej stronie internetowej Apple zamieściło informacje o tym, że Samsung nie kopiował w swoich produktach wyglądu tabletów z jabłuszkiem. Apple zostało zobowiązane do publikacji przez brytyjski sąd najwyższy, ale sędziowie chyba nie spodziewali się czegoś takiego.

Obszerna informacja znajduje się na osobnej podstronie, do której prowadzi niezbyt wyróżniający się link na dole strony głównej Apple UK. Poza wymaganą informacją o tym, że Samsung nie skopiował designu swoich tabletów Apple, brytyjski oddział Cupertino zamieścił dość obszerne cytaty z uzasadnienia wyroku. Cytaty, które nie stawiają Samsunga w najlepszym świetle.

Chodzi o te fragmenty uzasadnienia, w których sędziowie porównywali wygląd kwestionowanych urządzeń i doszli do wniosku, że urządzeń Samsunga nie można pomylić z iPadem, ponieważ koreańskie urządzenia nie są tak "cool" jak urządzenia Apple:

Reklama

"Z przodu widać wyraźnie, że mają podobny design co produkty Apple; (...) Ale nie cechują się one tak ekstremalną prostotą designu jak urządzenia Apple. Nie są tak cool."

Jeśli początkowym zamiarem miało być zadośćuczynienie dla Samsunga, wybieg Apple skutecznie to zniweczył. Zabawnie będzie, kiedy takie ogłoszenia pojawią się w końcu w brytyjskiej prasie.

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: apple | samsung | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama