Reklama

Awaria usług Microsoftu – nie działał pakiet Office, Outlook i Teams

Microsoft bada awarię uwierzytelniania w usłudze Office 365, która nie pozwoliła użytkownikom dostać się do najpopularniejszych aplikacji.

Problemy Microsoftu miały rozpocząć się o 14:25 czasu pacyficznego i przez kilka godzin dotykały użytkowników znajdujących się na całym świecie. Firma twierdzi, iż problemy z uwierzytelnianiem mogły dotyczyć także wybranych agencji rządowych. W serii tweedów, Microsoft powiedział, iż próbował naprawić problem, ale został zmuszony do wycofania swoich zmian po tym, jak rozwiązania firmy nie powiodły się.

Po kilku godzinach amerykańskiej marce udało się opanować kłopoty, a usługi zaczęły stopniowo wracać. Gigant z Redmond miał także przekierować ruch użytkowników do alternatywnej infrastruktury, aby poprawić doświadczenia użytkowników.

Reklama

Miliony osób na wybrzeżu USA oraz w Australii nie posiadają dalej dostępu do niektórych rozwiązań Microsoftu. Sytuacja zdaje się jednak wracać do normy. Bardzo możliwe, że przywrócenie stabilnej sytuacji zajmie Microsoftowi więcej niż się tego można było spodziewać. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | office 365

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama